"W trosce o nasze bezpieczeństwo"

niemczynowska     W piątek 17 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Trzebnicy odbyło się podsumowanie powiatowych eliminacji XVIII edycji Ogólnopolskiego konkursu plastycznego pod hasłem "W trosce o nasze bezpieczeństwo".
Spośród 122 nadesłanych prac komisja konkursowa wytypowała do eliminacji wojewódzkich 2 prace z naszej szkoły. I tak 1. miejsce w kategorii gimnazja zdobyła Weronika Wiktorowicz z klasy Ie oraz 4. miejsce Jan Zalewski z klasy 1c.
Laureatom Weronice i Jankowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Grażyna Niemczynowska
ZDJĘCIA

Matematyka i GeoGebra, czyli konkurs MAGIK

magik

Z przyjemnością informuję, że Jakub Podlewski, uczeń klasy IIIc otrzymał wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Matematyka & GeoGebra MaGIK, którego organizatorem było Warszawskie Centrum GeoGebry.

Zadaniem uczestnika było utworzenie apletu z wykorzystaniem programu GeoGebra w jednej z trzech kategorii konkursowych:

• Ilustracja twierdzenia lub pojęcia matematycznego z GeoGebrą
• Ilustracja twierdzenia, pojęcia lub zjawiska w przyrodzie lub technice z GeoGebrą
• Sztuka i GeoGebra

Czytaj więcej: Matematyka i GeoGebra, czyli konkurs MAGIK

FESTYN SZKOLNY

1 czerwca w naszej szkole odbył się festyn szkolny, którego częścią były zawody sportowe i klasowy konkurs piosenki. Nagrodą dla zwycięskich klas był darmowy autobus  na wyjazd do 50 km.

Klasy, które zajęły trzy pierwsze miejsca w konkurencjach sportowych to:

Czytaj więcej: FESTYN SZKOLNY

Wyniki XIII Powiatowego Turnieju Reportażu

31 maja odbyło się podsumowanie kolejnego, trzynastego już turnieju reportażu. W tym roku do zmagań literackich zgłoszono uczniów z trzech szkół: Publicznego Gimnazjum w Szewcach, Powiatowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie oraz Zespołu Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie.
Prace oceniały jurorki: Joanna Monanstyrska –sekretarz Gminy Żmigród oraz Małgorzata Kosińska- redaktor naczelna „Wiadomości Żmigrodzkich”. Oto wyniki konkursu:

Czytaj więcej: Wyniki XIII Powiatowego Turnieju Reportażu

Wyniki konkursu plastycznego

W dniu dzisiejszym rozstrzygnięty został  konkurs plastyczny skierowany do mieszkańców naszego miasta, który odbył się w dniu 22 maja podczas Festynu Parafialnego. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy w dogodnym terminie do sekretariatu naszej szkoły po odbiór nagród. Oto wyniki konkursu:

Czytaj więcej: Wyniki konkursu plastycznego

XIV Powiatowy Konkurs Recytacji Poezji Anglojęzycznej

17 maja mieliśmy przyjemność gościć utalentowanych oraz zainteresowanych językiem angielskim uczniów z powiatu trzebnickiego. W XIV Powiatowym Konkursie Recytacji Poezji Anglojęzycznej udział wzięło 18 uczniów z 8 szkół. Nasze gimnazjum reprezentowała Paula Rajn z klasy 3A z wierszem „Warning” oraz Mikołaj Horoszkiewicz, który recytował wiersz „The Tiger and the Zebra”.

Czytaj więcej: XIV Powiatowy Konkurs Recytacji Poezji Anglojęzycznej

RATAJ na Olimpiadzie Informatycznej

Zdjęcie2018A5 maja 2016 roku w Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy odbyła się Olimpiada Informatyczna na szczeblu powiatowym. Celem konkursu jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań z informatyki oraz umiejętności obsługi komputerowych programów użytkowych. Konkurs składał się z dwóch części - teoretycznej (test) i praktycznej (praca z komputerem). Nasze gimnazjum reprezentowali: Adam Turowski 3E, Radosław Wojtczak 3A, Jakub Zalisz 3A.

Czytaj więcej: RATAJ na Olimpiadzie Informatycznej

Wyniki etapu powiatowego Ratamagi

11 maja odbyła się w naszej szkole XVI edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego „Ratamaga”.
W konkursie wzięli udział uczniowie z ośmiu gimnazjów naszego powiatu:

 1. Gimnazjum Dwujęzycznego Powiatowego Zespołu Szkół w Obornikach Śląskich
 2. Publicznego Gimnazjum im. Polskich Profesorów Lwowskich w Pęgowie
 3. Publicznego Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Prusicach
 4. Gimnazjum  nr 1 im. Księcia Henryka Brodatego w Trzebnicy
 5. Powiatowego Gimnazjum Sportowo-Językowego w Trzebnicy
 6. Gimnazjum w Zespole Szkół w Ujeźdźcu Wielkim
 7. Powiatowego Gimnazjum w Powiatowym Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie
 8. Gimnazjum im. Macieja Rataja w Zespole Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie
Czytaj więcej: Wyniki etapu powiatowego Ratamagi

Sukces naszych uczniów!

W sobotę 7 maja we Wrocławiu odbył się finał strefy wrocławskiej Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ruchu Drogowym. Drużyna z naszej szkoły uzyskała awans do tego etapu turnieju po zajęciu I miejsca w etapie powiatowym w Pęgowie.

Czytaj więcej: Sukces naszych uczniów!

Zwycięstwo Aleksandry Nowak w konkursie fotograficznym!

Ptaki DB

11 maja w Centrum Bioróżnorodności w Miliczu odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu fotograficznego „Ptaki Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy” zorganizowanego przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych.

Spośród ponad stu prac, nadesłanych przez młodzież z terenu Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy (z części wielkopolskiej i dolnośląskiej), komisja konkursowa wyłoniła najlepszych fotografów.

Czytaj więcej: Zwycięstwo Aleksandry Nowak w konkursie fotograficznym!

Szkolny etap RATAMAGI

matematyka

5 maja 2016 odbył się szkolny etap XVI Powiatowego Konkursu Matematycznego RATAMAGA. Konkurs odbywał się w trzech grupach wiekowych – klasy I, klasy II, klasy III. Wzięło w nim udział 18 uczniów . Najlepszymi okazali się: 

Czytaj więcej: Szkolny etap RATAMAGI

Sukces plastyczny w konkursie powiatowym

DSCN4448

Dnia 29 kwietnia w Trzebnicy odbyło się podsumowanie XIII Powiatowego Konkursu Plastycznego ,,Nasza Mała Ojczyzna" pod hasłem ,,Moja okolica w przyszłości - świat marzeń i wyobrażeń". Patronat nad konkursem sprawowało Starostwo Powiatowe w Trzebnicy oraz Stowarzyszenie Oświatowe ,,Sowa".

Do Osolina wysłaliśmy trzy prace:

 • Matyldy Korzeckiej ,,Żmigrodzka metamorfoza" - I e
 • Weroniki Kowalewskiej ,,Mój sen" - I e
 • Jana Szeniawskiego ,,Drzewo Radziądza"  - II c. 
Czytaj więcej: Sukces plastyczny w konkursie powiatowym

Czy znasz swój powiat?

2016 04 28 geografiaDnia 27 kwietnia br. odbył się w Prusicach X Powiatowy Konkurs Regionalny „Czy znasz swój powiat?”. Laureaci etapów szkolnych reprezentujący 6 gimnazjów naszego powiatu  rozwiązywali test wiedzy oraz prezentowali opracowany przez siebie materiał na temat aktywności społeczności lokalnej na przykładzie działalności wybranego stowarzyszenia działającego na terenie gminy.  I miejsce zdobyło Gimnazjum w Prusicach, II – Gimnazjum z Obornik Śląskich, III - Powiatowy Zespół Szkół z Trzebnicy. Podczas konkursu obecni byli przedstawiciele poszczególnych gmin oraz starosta powiatu -  Waldemar Wysocki.

Czytaj więcej: Czy znasz swój powiat?

Strona 1 z 4

Początek strony