Nasi aktorzy w Prusicach

Teatr 113.05.2015 zespół teatralny naszej szkoły wziął udział w I Konkursie Małych Form Teatralnych w Prusicach. Prezentacja naszych uczniów (spektakl w oparciu o powieść "Mały Ksiażę") znalazła uznanie w oczach jury- zajęliśmy III miejsce.

 

Czytaj więcej: Nasi aktorzy w Prusicach

Szkolny Konkurs"Czytam między słowami"

W zeszłym tygodniu odbył się w naszej szkole IX Konkurs  Polonistyczny ”Czytam między słowami”.

Uczestniczyło w nim 47 uczniów  z klas I-III gimnazjum.

Celem konkursu było popularyzowanie czytania ze zrozumieniem, doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem. Dla każdej grupy wiekowej przygotowany był test o innym stopniu trudności.

 Niestety w każdej grupie wiekowej wyłoniono tylko jednego zwycięzcę, ponieważ tylko trzy osoby będą mogły reprezentować naszą szkołę na etapie powiatowym tego konkursu, który odbędzie się już 20 maja w Prusicach.

A oto zwycięzcy konkursu:

Czytaj więcej: Szkolny Konkurs"Czytam między słowami"

60. finał Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego

12 maja 2015 r. w Urzędzie Miejskim w Oławie odbył się 60. finał Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs był organizowany pod Patronatem Burmistrza Miasta Oława
W urokliwej Sali Rycerskiej konkurowało ze sobą 34 laureatów etapów rejonowych z Lubina, Oleśnicy, Bolesławca oraz Polanicy.

Naszą szkołę reprezentowała Ola Smektała z kl. 3 B, przedstawiając fragment utworu Witolda Gombrowicza pt. "Ferdydurke".

Młodzież zaprezentowała się w dwóch kategoriach: „poezja śpiewana" i „poezja mówiona". Spotkanie dostarczyło niezwykłych wrażeń estetycznych i utwierdziło w przekonaniu, że mamy utalentowaną i wrażliwą młodzież.

Zdaniem komisji w składzie: Bożena Bordnik - przewodnicząca, Emilia Jankowska, Jacek Gąsior i Krzysztof Wojcieszyn poziom recytacji był bardzo wysoki. 

Dziękujemy Oli za godne prezentowanie naszej szkoły.

Zdjęcia: www.facebook.com.

Wyniki konkursu „Jestem Bezpieczny w Domu, w Szkole i na Drodze”


W środę 15 kwietnia odbył się szkolny konkurs „Jestem Bezpieczny w Domu, w Szkole i na Drodze”.                                                                                                                                    W konkursie wzięło udział 23 gimnazjalistów.                                                              Zwycięska  trójka to: Miłosz Kreczmer, Kacper Szkudlarek i Artur Pop  z klasy 3F.

Gratulujemy!

Sukces za sukcesem...

 

Dobrze dobrany utwór, barwa głosu i, niewątpliwie, talent ujawniający się w niebanalnej interpretacji  sprawiły, że uczennica kl. 3 B - Basia Łopatka została tym razem doceniona w IV Konkursie Recytatorskim "Dusza mówi, dusza śpiewa", zajmując II. miejsce.

Uczestników oceniali przedstawiciele środowiska artystycznego - aktorki: Katarzyna Groniec i Agata Skowrońska - Kartvelishvili oraz muzyk - Aleksander Piechaczek.

Przegląd utworów, który miał miejsce 17 kwietnia we Wrocławiu, odbywał się w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, licea. Najliczniejsza konkurencja była właśnie w kategorii gimnazja - 32 uczestników. Łącznie utwory prezentowało 49 uczniów.

Czytaj więcej: Sukces za sukcesem...

Kolejny sukces recytatorski!

11kwietnia w sali rycerskiej Zamku Książąt Oleśnickich uczennice klasy 3 B: Basia Łopatka i Ola Smektała wzięły udział w eliminacjach Rejonowego 60. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego. Przesłuchania 31 recytatorów i wykonawców poezji śpiewanej pod okiem znawców języka polskiego i muzyki zakończyły się sukcesem naszych uczennic.

Basia zdobyła wyróżnienie, a Ola, recytując fragment "Ferdydurki" Witolda Gombrowicza, została laureatką konkursu i zakwalifikowała się do finału - eliminacji wojewódzkich.

W pokonkursowej rozmowie z członkami komisji obie uczennice usłyszały pochlebne opinie na temat swoich występów. Możemy być z nich dumni!

Gratulujemy! 

Zdjęcia - PCEiK

Zdjęcia - p. R. Skiba 

Olimpiada Biologiczna - sukces naszego ucznia

      Z wielką przyjemnością informuję, że nasz  uczeń  Filip Maciejowski z klasy IIIf zakwalifikował się do Finału Olimpiady Biologicznej. Termin i miejsce finału olimpiady podane zostaną przez organizatorów po 12 kwietnia. 

Filipowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

J. Syrko - Bolaczek

Mistrzowie ortografii angielskiej!

dyktandoJuż wiemy, kto może pochwalić się, że potrafi pisać prawie bezbłędnie w języku angielskim.

24 marca 19 uczniów klas drugich i trzecich wzięło udział w nowym w naszej szkole konkursie. A było to dyktando w języku angielskim. Niewątpliwym mistrzem ortografii został Grzegorz Kwolik (klasa 3a). Drugie miejsce z tym samym wynikiem punktowym zajęli Szymon Lewandowski (klasa 2c) i Kacper Szkudlarek (klasa 3f). Ta wspaniała trójka będzie reprezentowała naszą szkołę w konkursie powiatowym. Również warto pochwalić jeszcze trzy osoby, które zajęły miejsce 3-5, a jest to Filip Merek (klasa 3f), Kaja Czerniak (klasa 3f) i Alicja Bawolska (klasa 2e).

Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie powiatowym!

Opracowała Rita Ćerniauskaite

Wyniki szkolnego konkursu języka niemieckiego

Wczorajszy konkurs języka niemieckiego cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, za co serdecznie Wam dziękuję! Trójka najlepszych spośród trzydziestu dziewięciu uczestników będzie reprezentowała naszą szkołę na etapie powiatowym, który odbędzie się już jutro, a są to:

Ada Pogoda (3b) z wynikiem 33 pkt

Kasia Łukaszewska (3b) i Radek Zazulczak (3b) z wynikiem 32 pkt.

Warto dodać, że tuż za nimi znaleźi się uczniowie klasy 1c, Ola Pytlińska i Patryk Kubis, którzy zdobyli 31 pkt i zajęli tym samym III miejsce. Marcelina Korytkowska (2a) był czwarta.

Nasz uczeń najlepszy w powiecie z wiedzy o krajach anglojęzycznych

19.03.2015 w Obornikach Śląskich odbył się powiatowy konkurs z języka angielskiego "Znam Kraje, w którychenglish speaking countries
mówią po angielsku"
. Była to już jego VII edycja, a organizowany jest przez Publiczne Gimnazjum im. Polskich Laureatów Nagrody Nobla w Obornikach Śląskich pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Oświatowego "SOWA". Konrad Bartosiak, uczeń klasy III C naszego Gimnazjum, wykazał się największą wiedzą o krajach anglojęzycznych i zdobył I miejsce. Miło mi też poinformować, że drugi z naszych uczniów, Grzegorz Kwolik, zajął miejsce V.

Gratulacje!

Czytaj więcej: Nasz uczeń najlepszy w powiecie z wiedzy o krajach anglojęzycznych

Sienkiewicza znamy najlepiej w powiecie!

Dzisiaj, tj. 18 marca 2015r. w Prusicach odbył się Powiatowy Konkurs "Sienkiewicza znać i czytać warto". Nasza szkoła uczestniczy w nim  już od XIV lat, a organizowany jest on pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Oświatowego "SOWA" i ma formułę drużynową.

W tym roku hasłem przewodnim konkursu były słowa Henryka Sienkiewicza -"Szczęście jest zawsze tam, gdzie je człowiek widzi".

W rywalizacji wzięło udział 21 uczniów z 7 gimnazjów powiatu trzebnickiego.

Nasi uczniowie byli najlepsi, zajęli I miejsce!

A byli to: Szymon Lewandowski z kl. II C, Radosław Zazulczak i Bartłomiej Ostromecki z kl. III B.

Czytaj więcej: Sienkiewicza znamy najlepiej w powiecie!

Wyniki XV edycji RATAMAGI

12.03.2015 w naszej szkole odbyła się XV edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego „Ratamaga”.
W konkursie wzięli udział uczniowie z siedmiu gimnazjów naszego powiatu:

Czytaj więcej: Wyniki XV edycji RATAMAGI

„Jestem Bezpieczny w Domu, w Szkole i na Drodze” dla uczniów klas I-III

Na początku kwietnia odbędzie się konkurs „Jestem Bezpieczny w Domu, w Szkole i na Drodze” dla uczniów klas I-III.
Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenia  do Pani Elżbiety Czerwińskiej -Tracichleb lub Elżbiety Bawolskiej
Treści edukacji dla bezpieczeństwa przygotowujące do konkursu
1. Zasady bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym.
2. Bezpieczeństwo i pierwsza pomoc.
3. Główne zadania ochrony ludności i obrony cywilnej.
4. Ochrona ludności przed skutkami różnorodnych zagrożeń (pożar, powódź, działalność człowieka, substancje toksyczne, promieniowanie).
5. Substancje toksyczne i ich znakowanie.
6. Indywidualne środki ochrony przed skażeniami.
7. Materiały łatwopalne, wybuchowe, niewybuchy i niewypały.
8. Ostrzeganie ludności o zagrożeniach, alarmowanie.
9. Zagrożenia cyberprzemocą.

Załączniki:
Pobierz plik (konkurs edb treści dla ucznia.doc)konkurs edb treści dla ucznia.doc[ ]53 kB

Strona 1 z 3

Początek strony