Wycieczka rowerowa kl. III C

Dnia 21.06.2011r. odbyła się wycieczka rowerowa kl. III C do Kanclerzowic.

Wyruszyliśmy spod gimnazjum o godz. 8.15 i zrobiliśmy zakupy w Biedronce (zaopatrzenie na ognisko). Następnie udaliśmy się w drogę (oczywiście w kamizelkach odblaskowych - widać nas było z daleka!). Po przybyciu do gospodarstwa pani Kiełbasińskiej, gdzie czekało już na nas ognisko, upiekliśmy kiełbaski. Niewątpliwą atrakcją były kuce walijskie, w hodowli których specjalizuje się właścicielka gospodarstwa.

Czytaj więcej: Wycieczka rowerowa kl. III C

Z wizytą w Krakowie

Dnia 31 maja 2011 r. klasa I g wyruszyla pociągiem na wycieczkę do Krakowa.Podróż była długa i męcząca, ale przebiegała w miłej atmosferze. Kraków zachwycił nas już od pierwszych chwil ciekawą architekturą.

Czytaj więcej: Z wizytą w Krakowie

Wyniki konkursu Test Oxford Plus

20 maja 19 uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w ogólnopolskim konkursie Test Oxford Plus. Najlepszy wynik w szkole uzyskała Monika Olejniczak z klasy III a. Gratulacje!

Ic odwiedza Park Krajobrazowy

Dnia 24.05.2011 byliśmy w Parku Krajobrazowym w Dolinie Baryczy. Przeszliśmy około 6 km, poznając w małym wycinku faunę i florę.

Czytaj więcej: Ic odwiedza Park Krajobrazowy

Mistrz Klawiatury 2011

24 maja odbył się XI Powiatowy Konkurs Mistrz Klawiatury. W konkursie wzięło udział 8 uczniów z gimnazjów powiatu trzebnickiego. Tytuł „MISTRZA KLAWIATURY 2011 POWIATU TRZEBNICKIEGO” zdobył uczeń naszego gimnazjum: Mariusz Müller z klasy 2a

Czytaj więcej: Mistrz Klawiatury 2011

XI Międzyszkolny Konkurs Recytacji Poezji Anglojęzycznej

20 maja w naszym gimnazjum po raz jedynasty spotkali się miłośnicy poezji anglojęzycznej. Gościliśmy stałych bywalców naszego konkursu - uczniów z Publicznego Gimnazjum w Prusicach oraz Powiatowego Gimnazjum Sportowo-Językowego w Trzebnicy. Jak co roku uczestnicy konkursu byli świetnie przygotowani, więc komisja postanowiła przyznać dwa miejsca pierwsze, dwa drugie oraz dwa trzecie. Miło, że w gronie najlepszych znależli się również uczniowie naszego gimnazjum. Kordian Kuczniak z fragmentem słynnego wiersza „Kruk” autorstwa Edgara Allana Poe wywalczył miejsce I, a Alicja Ostrowska miejsce drugie.

Czytaj więcej: XI Międzyszkolny Konkurs Recytacji Poezji Anglojęzycznej

Wycieczka do planetarium

W ramach realizacji projektu pt „Podróż w nieznane – poznajemy tajemnice nieba i kosmosu”, którego koordynatorkami są p.Agata Julukowicz oraz p. Monika Żurek odbyła się wycieczka do wrocławskiego planetarium…

::: Zdjęcia :::
Czytaj więcej: Wycieczka do planetarium

Wycieczka do Multicentrum w Jaworze + FILM

Multicetrum. Nazwa sugeruje, że to miejsce oferujące multum zabawy, wrażeń i edukacji. Czy rzeczywiście tak jest? Koniecznie przeczytajcie wewnątrz newsa, gdzie znajdziecie relacje uczestników, FILM oraz wiele innych ciekawych informacji.

Czytaj więcej: Wycieczka do Multicentrum w Jaworze + FILM
Początek strony