Łzy, wzruszenie i kwiaty, czyli zakończenie roku szkolnego 2016/17


Ten dzień zapamiętamy na długo. Tegoroczne zakończenie roku szkolnego to także koniec pewnej epoki. Reforma oświaty wprowadza zmiany, a za tym idą decyzje samorządów lokalnych i personalne nauczycieli. Młodzież nie nie będzie już uczyć się w pierwszej klasie gimnazjum.

Na dzisiejszą uroczystość przybyli goście: burmistrz Robert Lewandowski, proboszcz Romuald Paszczuk, przedstawiciele rady rodziców - Marcin Kubis i Marta Moczulska, prezes BS w Żmigrodzie Edward Smektała, prywatny przedsiębiorca Andrzej Paszkiewicz, kierownik referatu oświaty Janina Pastwik, pierwszy dyrektor Gimnazjum im. M. Rataja Józef Łysikowski, radni miejscy, przyjaciele gimnazjum, rodzice, nauczyciele i oczywiście ponad czterystu uczniów.

Dyrektor szkoły Katarzyna Lech w swoim przemówieniu podkreśliła, że z murów tej szkoły wyszło ponad 3500 uczniów. Wiele osób ciężko pracowało na ich sukces. Podziękowała także swoim dwóm wicedyrektorom, którzy od 1 września nie będą już pracować w szkole: Aleksandrze Nogale -pełniącej funkcję wicedyrektora przez 19 lat istnienia szkoły, Robertowi Kolebukowi- najpierw nauczycielowi języka niemieckiego, później wicedyrektorowi.

Tytuł przyjaciela szkoły otrzymał Tomasz Mazurek- właściciel firmy „Majatrana” za profesjonalna pracę i bycie niezastąpionym w sytuacjach nadzwyczajnych.

Nastąpiło wręczenie nagród najlepszym uczniom, wśród których w tym roku najbardziej wyróżnił się Patryk Kubis. Wręczono stypendia burmistrza, nagrody za wolontariat, osiągnięcia sportowe oraz artystyczne.

Absolwenci ślubowali na sztandar szkoły, który został uroczycie przekazany drugoklasistom. A potem nastąpiły spotkania w klasach, dużo radości, że to już wakacje, ale i łez wzruszenia.

GALERIA

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony