Film o smoku na Festiwalu "Szkoły z klasą"

W dniach 17-18 czerwca 2014 dwa zespoły projektowe z Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie wzięły udział w Festiwalu "Szkoły z Klasą", który odbył się w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Oto jak wyglądała ta impreza z perspektywy naszego stoiska, na którym prezentowaliśmy nakręcony przez nas film "Legenda o żmigrodzkim smoku".

 

Do Warszawy pojechał zespół realizujący film "Legenda o żmigrodzkim smoku" pod opieką Katarzyny Kolebuk oraz zespół realizujący projekt "Ostatni ocaleni" pod opieką Arlety Kamińskiej-Sadat.

Pierwszy dzień naszego pobytu w Warszawie stał pod znakiem warsztatów dla uczestników (uczniów i nauczycieli). Następnie mieliśmy czas na zwiedzanie słynnego w całej Polsce Centrum Nauki Kopernik. Długi i pełen wrażeń dzień zwieńczyło szybkie zwiedzanie stolicy i zakupy w Złotych Tarasach.

Drugiego dnia wszyscy zaproszeni na festiwal uczestnicy prezentowali swoje projekty. Nasze stoisko, na którym prezentowaliśmy film "Legenda o żmigrodzkim smoku" przyciągało wielu widzów, którzy doceniali ogrom pracy całego zespołu włożonej w produkcję naszego filmu. Wśród naszych widzów byli pracownicy Centrum Edukacji Obywatelskiej, zaproszeni nauczyciele, uczniowie i eksperci programu "Szkoła z klasą 2.0". Ci ostatni zwrócili uwagę na techniczną stronę naszej produkcji. Chwalili grę aktorską, dykcję lektorów i byli pod wrażeniem profesjonalnego montażu filmu.

Dostaliśmy też od nich wiele cennych wskazówek, które z pewnością pomogą nam w realizacji kolejnych filmowych projektów.

Nasz pobyt w Warszawie zakończył naszą całoroczną pracę w ramach akcji "Szkoła z klasą 2.0". Zmęczeni, ale dumni wróciliśmy do domów.

 

=============================

::: GALERIA ZDJĘĆ :::

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony