Międzynarodowe SIETAR Polska poleca Rataja

logo dobrej jakości

Ponowne wielkie wyróżnienie naszej szkoły!
Dziś dzięki stowarzyszeniu SIETAR Polska mogliśmy gościć dwie portugalskie psycholożki, Patricie Rodrigues i Catarine Amaral, które zabrały nas w podróż po Portugalii, rozmawiały z nami o gender i uczyły, jak rozumieć siebie i innych oraz, jak dokonywać właściwych życiowych wyborów podczas przygotowanego dla nas warsztatu, który opierał się na metodzie Augusto Boala, brazylijskiego twórcy Teatru Uciśnionych.

Obie psycholożki przyjechały do Polski na 3 miesiące. W ciągu tego czasu zamieszkają w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu i Krakowie. Będą prowadziły prelekcje i warsztaty dla dużych firm, organizacji pozarządowych i znanych instytucji. Będą występowały w lokalnych mediach, udzielały wywiadów i aktywnie współtworzyły społeczną przestrzeń miast, w których zamieszkają.

Ich wizyta w gimnazjum M. Rataja jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Dlaczego? Jesteśmy jedyną szkołą w całej Polsce, do której przyjechały prowadzić swoje warsztaty. Jedyną szkołą Polsce poleconą przez międzynarodowe stowarzyszenie SIATAR Polska (Society for Intercultural Education Training and Research), głównym celem jest tworzenie płaszczyzny współpracy i wymiany doświadczeń dla profesjonalistów, zajmujących się szeroko rozumianymi zagadnieniami kultur i ich przenikania się w wielu obszarach.

Praca z uczniami naszego gimaznum była dla Patricii i Catariny wielką przyjemnością, dlatego już zapowiedziały kolejną wizytę w naszej szkole!
...a my już nie możemy doczekać się tej wizyty!

 

Relacje uczniów:

BARBARA FIGURA (3E): Dnia 04.06.2014r. na lekcji 4,5,6 odbyły się warsztaty prowadzone przez dwie panie pochodzące z Portugalii. Dzięki tym zajęciom poznaliśmy wiele ciekawostek o Portugalii i jej tradycjach, rozmawialiśmy o Gender oraz o spojrzeniu na świat innych ludzi. Pierwsza część zajęć była poświęcona Portugalii, druga gender, natomiast trzecia to były zajęcia teatralne gdzie przez wiele wspólnych zabaw mogliśmy się wiele nauczyć. Warsztaty były prowadzone w języku angielskim jednak na szczęście wiele informacji dało się zrozumieć, a jak coś było nie jasne to nasi opiekunowie (Pani Alicja Osio i Pan Grzegorz Adamowicz) bardzo nam pomagali. Te zajęcia były szalenie interesujące. Uważam że były bardzo udane :)

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony