Google otwiera swoje drzwi dla uczniów Rataja

bnr

Dziś, ta dziesięcioosobowa grupa uczniów naszego gimnazjum przekroczyła próg najbardziej znanej i najbardziej niezwykłej firmy na całym świecie. 
Firmy legendy! Firmy Google! 

   Zdjęcia

 

Stało się to możliwe dzięki WrOpenUp, który zaprosił naszych uczniów do udziału w prestiżowych warsztatach kompetencji międzykulturowych, pozwalających zdobyć kluczową wiedzę na temat wielokulturowości.

boss

 [sprawdziliśmy: siedziska idealne do naszej szkoły;)]

prezesoi

[prawdopodobnie przyszli prezesi Google;)]

 

Zajęcia odbywały się we wrocławskiej siedzibie firmy Google, której pracownicy przywitali nas prawdziwie domową atmosferą.

pufa

[...i TE pufy!]

 ploo

 [praca w grupach]

Podczas nich poruszane były zagadnienia kultury i jej wymiarów, uczniowie rozmawiali o specyfice określonych kręgów kulturowych, zjawiskach zachodzących w relacjach międzykulturowych, a poprzez gry symulacyjne poznali strategie przeciwdziałania zagrożeniom, jakie niesie życie w środowiskach zróżnicowanych kulturowo.

pppppmal

 

krag m

 [dyskusja, wymiana zdań, dzielenie się refleksjami]

Wspólnie z innymi uczestnikami warsztatów uczyli się technik skutecznego współdziałania w zespołach wielokulturowych… a wszystko po to, by w przyszłości efektywniej pracowało im się w tak kreatywnych, promujących otwartość, różnorodność i międzykulturowość firmach, jaką jest Google właśnie… w drodze powrotnej, właściwie każdy z uczniów (no dobra, ja także!:)) przyznał się, że od tej pory wymarzonym miejscem przyszłej pracy stał się… GoogleJ, a motywacja do uczenia się języków obcych sięgnęła zenitu!

nnnnnmmmmm

Zapraszam do oglądania zdjęć oraz obserwowania postu, ponieważ już jutro ukażą się pierwsze relacje uczestników warsztatów :)

 

klasa

 

Wrażenia uczestników warsztatów:

Żaneta Kotkowska (3E)Dnia 29. 05. 2014 wybraliśmy się wraz z opiekunką Panią Alicją Osio na warsztaty we wrocławskiej siedzibie Google. Warsztaty zaczęły się ok. godziny 15 a zakończyły ok. 19. Spotkanie prowadzone było przez dwie sympatyczne Panie. Jedna z nich była Polką (Anita), a druga Niemką (Johana). Podczas zorganizowanego spotkania było wiele, myślę, że dla wszystkich tam zgromadzonych interesujących zajęć. Osoby prowadzące były świetnie przygotowane i nie miały żadnych trudności z okiełznaniem nas. Warsztaty były ustawione przede wszystkim na to, aby głębiej zastanowić się nad wnętrzem człowieka, a nie tylko na tym co widać na zewnątrz, tak jak to się to dzieję w przypadku góry lodowej.  Ta przygoda uświadomiła nam też, jak ważna jest tolerancja. Mogliśmy przekonać się o tym na własnej skórze, gdyż zetknęliśmy się tam kulturą Romów. Nie można zapomnieć też o tym, by wspomnieć, że zajęcia prowadzone były w dwóch językach (angielskim i polskim). Dzięki temu zobaczyliśmy, że w dzisiejszych czasach bez umiejętności porozumiewania się w innych językach daleko nie zajdziemy. Myślę też, że duże wrażenie na uczestnikach, zrobiła również sama firma Google. Jest ona bardzo nowoczesna i przyjazna dla oka. Ten wyjazd długo pozostanie w mojej pamięci.

Oliwia Zarzecka (3E): Uważam, że zajęcia koordynowane przez Google były bardzo ciekawe, jestem pewna, że każdy z nas się czegoś nowego nauczył :)przyznam, że na początku trochę się bałam tych zajęć. jednakże niepotrzebnie, zajęcia były prowadzone na poziomie oraz każdy się potrafił w miarę ze sobą zgrać :)osobiście dla mnie wycieczka była bardzo udana :)

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony