Wycieczka do wrocławskiego ZOO

slonW miniony poniedziałek grupa uczniów z klas Ia, Ib oraz Ic wzięła udział w wycieczce do wrocławskiego ZOO. Podczas kilkugodzinnego pobytu mieliśmy okazję zwiedzić wybiegi zewnętrzne, pawilony oraz Afrykarium.


Naszą wędrówkę zaczęliśmy od wybiegu lwów angolańskich, który znajduje się tuż przy bramie głównej. Następnie udaliśmy się do  Afrykarium, które zrobiło na wszystkich największe wrażenie. Jest to olbrzymi kompleks, w którym prezentowane są różne ekosystemy wodne Czarnego Lądu. W wielkich akwariach i basenach  można m.in. zobaczyć zwierzęta zamieszkujące rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, Wielkie Rowy Afrykańskie, Kanał Mozambicki, plaże Namibii oraz Dżunglę dorzecza Kongo. Budynek Afrykarium składa się z trzech kondygnacji, z czego jedna pod ziemią. Tam podobało nam się najbardziej :)

Kolejnymi etapami naszego zwiedzania były: pawilon Sahary, Dzieciniec Zwierzęcy i Ranczo. Te dwa ostatnie zamieszkują głównie zwierzęta gospodarskie m.in. z Ameryki Południowej. Na trasie zwiedzania nie zabrakło oczywiście pawilonów z małpami, Krokodylarni i wybiegów dla żubrów.

Ze względu na ograniczenia czasowe nie udało nam się niestety zobaczyć wielu ciekawych miejsc. Wszystko jednak przed nami. Może w przyszłym roku szkolnym jeszcze raz się tam wybierzemy, do czego i was zachęcamy :)

Uczestnicy wycieczki oraz opiekunki: Agnieszka Siuda, Joanna Osio

 

:::GALERIA:::

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony