Spotkanie klasy 2d na SZLAKU MIEJSKIM

17 maja odbyła się wycieczka naszej klasy - 2d po Żmigrodzie. Przewodnikiem po „Miejskim szlaku” był Pan Paweł Becela - historyk, zafascynowany losami naszego miasta. Było fajnie, poznaliśmy interesujące miejsca, obiekty i związane z nimi osoby. Niestety pogoda nie dopisała, wiał zimny wiatr i słońce schowało się za chmurami.

Na początek poszliśmy na parking koło naszej szkoły. Pan Paweł opowiedział nam o wąskotorówce, nieistniejącym tartaku i rodzinie jego dawnych właścicieli. Następnie przeszliśmy do pobliskiego parku - byłego cmentarza ewangelickiego. Potem poszliśmy na ulice szkolną. Dowiedzieliśmy się o ludziach którzy tam mieszkali i co się z nimi stało, a także poznaliśmy historię budynków szkoły. Naszą ciekawość wzbudziła historia rzędu topoli między rzeką Sąsiecznicą (niegdyś Młynówką), a blokami przy ul. Rzeźniczej. Następnym przystankiem był ogródek jordanowski gdzie wysłuchaliśmy ciekawostek o  nieistniejącym moście i korycie dawnej Sąsiecznicy. Nie zabrakło informacji o wieży ciśnień, starej szkole ewangelickiej, najstarszym obiekcie pozostałym w mieście po straży pożarnej, kościołach. Wspólny spacer po mieście zakończyliśmy na żmigrodzkim rynku.

Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy historii żmigrodzkiego miasta. Dziękujemy naszemu przewodnikowi, za ciekawe prowadzenie naszej wędrówki.

Julian Furtak klasa 2D

Fotografie

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony