2D w Centrum Edukacji Ekologicznej

Dnia 5 maja br. klasa 2d po opieką pani Bożeny Szymanowicz pojechała do Centrum Edukacji Ekologicznej w Żmigrodzie. Zajęcia rozpoczęliśmy od oglądnięcia filmu. Potem z pomocą pani rozwiązywaliśmy karty pracy i rozmawialiśmy na tematy związane z filmem i zadaniami.

Po chwili przerwy powróciliśmy na nasze stanowiska i zaczęła się kolejną część zajęć czyli gra przyrodniczo matematyczna. Gra nazywała się Ofiara i drapieżca. Polegała na tym, żeby obliczyć ilość zjedzonych przez drapieżników ofiar oraz ich liczbę po rozmnożeniu się. Na koniec zabawy doszło do małej sprzeczki między jednym z uczniów a panią, która prowadziła zajęcia. Ponieważ uczeń uważał, że nie może być ujemnej liczby zająców, a mimo wszystko pani kazała mu zapisać ujemną liczbę tych zwierząt. Na koniec jednak chłopak stwierdził, że pani Ania by go poparła w jego twierdzeniu. Po skończeniu zabawy musieliśmy sprawdzić naszą orientację w terenie oraz na mapie. Na mapie musieliśmy nanieść odpowiednia drogę, którą pokonaliśmy z jednego miejsca do drugiego oraz w odpowiedni sposób narysować różę wiatrów. Gdy już wszyscy uporali się z tym zadaniem zagraliśmy w grę, w której musieliśmy ustawić się w łańcuch pokarmowy złożony z nas samych, ponieważ każdy z nas wylosował na początku inną jego część np: ptaki, rośliny. owady. Na tym właśnie zakończyła się nasza wycieczka.

Zajęcia były ciekawe i dużo z nich wynieśliśmy czekamy na następne.

Agata Szymków 2D

============================================

Jakub 2D: "Na wycieczce bylp super podobalo mi sie nauczylem sie paru pojęc np: biotop, ekosystem, i inne jednym slowem fajnie i miło spędzilem czas"

Miłosz 2D: "Z dzisiejszej wycieczki wiem że las to tak naprawdę ekosystem.Składa się z 3 części"

Oskar 2D: "Dzisiaj byliśmy z klasą w nadleśnictwie w Żmigrodzie. Na poczatek ogladalismy 10 minutowy film o lasach i zwierzętach. Pózniej Pani dała nam karty pracy i musieliśmy je uzupełnić korzystajac z internetu a w tym czasie pytała nas co było na filmie. Później podzieliła nas Pani na grupy i dowiedzieliśmy się ile musi być zajecy a ile lisów zeby nic nie ucierpialo. Wycieczka była interesująca ale trudna do zrozumienia."

 

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony