Z wizytą w Starostwie Powiatowym czyli kolejna lekcja o samorządzie.

pobrane powiatW poniedziałek 25 kwietnia grupa trzecioklasistów naszego gimnazjum odwiedziła Starostwo Powiatowe w Trzebnicy.

Starostwo naszego powiatu mieści się aż w trzech budynkach. Najpierw gościliśmy w budynku przy ulicy ks. Bochenka. Tam obejrzeliśmy prezentację o działaniu starostwa i  jego organach, poznaliśmy pana starostę Waldemara Wysockiego. Dowiedzieliśmy się, co w najbliższym czasie zostanie wyremontowane w naszym mieście.

Mieliśmy okazję zobaczyć projekty tych inwestycji. Pan Starosta oprowadził nas po całym urzędzie.

Pracownicy poszczególnych działów pokrótce opowiedzieli nam o swojej pracy. Ponadto zobaczyliśmy jak wygląda spotkanie w gabinecie pana Starosty. Następnie przeszliśmy do następnego budynku, gdzie zobaczyliśmy salę sesyjną oraz poznaliśmy pracę pozostałych wydziałów. W trzecim, najnowocześniejszym budynku dowiedzieliśmy się w jaki sposób w przyszłości odbierzemy prawo jazdy i zarejestrujemy samochód. Nam samym końcu spotkaliśmy się z Rzecznikiem Konsumenta, który opowiedział nam o najczęstszych błędach popełnianych przy podpisywaniu umów.

Dzięki tej wycieczce na pewno poradzimy sobie w przyszłości gdy będziemy musieli załatwić coś w starostwie. Po za tym w praktyce poznaliśmy działanie powiatu. Była to wspaniała lekcja wos-u.

Martyna Kirpa klasa IIIa

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony