XVI Dolnośląski Festiwal Nauki

Wrocław kolejny raz świętuje na Festiwalu Nauki. Nasi uczniowie z klas: 2B i 3B wzięli udział w warsztatach z techniki i technologii pn. „W świecie INFO”, prowadzonych przez Politechnikę Wrocławską.

Na wydziale informatyki zostali wprowadzeni, przez pracowników naukowych uczelni, w świat inżynierii oprogramowania urządzeń mobilnych: smartfonów i tabletów z najbardziej popularnym systemem operacyjnym Android. Pierwsza, pokazowa część prezentacji, zademonstrowała nam techniki projektowania interfejsu użytkownika oraz oprogramowanie wbudowanych sensorów standardowego smartfonu: systemu nawigacji satelitarnej GPS, akcelerometru, magnetometru i żyroskopu. W części warsztatowej, uczestnicy sami złożyli z elementów prostą aplikację wykorzystującą akcelerometr testując na tabletach laboratoryjnych.
Uczniowie klas 2B i 3B uczestniczyli również w laboratoriach pn. „Kto silniejszy? Kto szybszy?” oraz „Czy można zdrowo grać w gry komputerowe?”.  Na zajęciach zapoznali się z wybranymi stanowiskami laboratoryjnymi do badania psychofizycznych parametrów człowieka (np. siła mięśni, tremor, precyzja ruchów ślepych, szybkość ruchów na płaszczyźnie itp.), zapoznali się z ogólnymi zasadami ergonomicznego projektowania i ergonomicznej pracy przy komputerze oraz zaprojektowali  stanowisko pracy uwzględniające ich dane antropometryczne.
Festiwal ten był czasem spotkania z nauką w murach wyższych uczelni. Rozwiązywanie zadań, udział w warsztatach, laboratoriach był świetną zabawą i przygodą. Zapewne grono chętnych uczniów, którzy chcą kontynuować naukę na Politechnice Wrocławskiej, powiększyło się.

Fotografie

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony