Finał zbiórki "Księżyc za grosz"

Pierwszego dnia wiosny społeczności Zespołu Szkół Dwujęzycznych wręczono statuetkę będącą dowodem uznania za ogromną empatię i serce okazane potrzebującemu wsparcia niepełnosprawnemu mieszkańcowi Żmigrodu - Robertowi Herbutowi. W ten sposób dobiegła końca zbiórka „Księżyc za grosz”, w której wzięli udział uczniowie żmigrodzkich placówek oświatowych.

Podziękowania za zaangażowanie uczniów naszej szkoły i zgromadzenie największych środków na ręce pani dyrektor Katarzyny Lech przekazała Wiceprzewodnicząca Rady Miasta i Gminy Żmigród – pani Halina Szaniawska, współorganizatorka tejże akcji. Naszym uczniom udało się zebrać 602,72 zł. Nie byłoby to możliwe bez wspaniałomyślności uczniów oraz współpracy wszystkich nauczycieli i wychowawców klas.

Księżycowy kamień, któremu przypisuje się magiczne właściwości, jest w naszych rękach. Wierzy się, że sprzyja on rozwijaniu i wzmacnianiu uczuciowej i intuicyjnej części człowieka: delikatności, czułości, wrażliwości, okazywania uczuć i emocji. Można wierzyć lub nie, niewątpliwie jednak będzie przypominać o udanej akcji charytatywnej i utwierdzać w przekonaniu, że "człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony