Jesteś tutaj: Strona głównaWolontariat

1142 złotych dla Grzesia!

W czwartek 6 kwietnia w holu naszej szkoły wolontariuszki przeprowadziły akcję sprzedaży ciasta wśród rodziców. Dzięki ciastom, które dostarczyły klasy trzecie oraz 2 A ,C i E, udało nam się uzbierać kwotę 542 zł.

W sumie więc dzięki zbiórce w czasie pierwszego dnia wiosny i ostatniej wywiadówki na konto Grzesia trafi 1142. Wszystkim Rodzicom, uczniom i pracownikom szkoły dziękuję za zaangażowanie oraz wsparcie naszej akcji. Po raz kolejny okazaliście swe wielkie serce.

Słodkie wsparcie Grzesia

Wszystkich rodziców uczniów Zespołu Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie serdecznie zapraszamy do słodkiego wsparcia akcji charytatywnej, która będzie miała miejsce w dniu dzisiejszym w trakcie wywiadówek.
Przed wywiadówkami w holu szkoły będą sprzedawane przepyszne ciasta domowego wypieku. Dochód z akcji zasili konto naszegoucznia Grzesia Dołbniaka z klasy 1 b, pomogą w jego rehabilitacji i leczeniu.

Każdy kawałek smakowitego ciasta to jedyne 3 PLN. Kup ciasto - połącz przyjemne z pożytecznym!

Finał zbiórki "Księżyc za grosz"

Pierwszego dnia wiosny społeczności Zespołu Szkół Dwujęzycznych wręczono statuetkę będącą dowodem uznania za ogromną empatię i serce okazane potrzebującemu wsparcia niepełnosprawnemu mieszkańcowi Żmigrodu - Robertowi Herbutowi. W ten sposób dobiegła końca zbiórka „Księżyc za grosz”, w której wzięli udział uczniowie żmigrodzkich placówek oświatowych.

Podziękowania za zaangażowanie uczniów naszej szkoły i zgromadzenie największych środków na ręce pani dyrektor Katarzyny Lech przekazała Wiceprzewodnicząca Rady Miasta i Gminy Żmigród – pani Halina Szaniawska, współorganizatorka tejże akcji. Naszym uczniom udało się zebrać 602,72 zł. Nie byłoby to możliwe bez wspaniałomyślności uczniów oraz współpracy wszystkich nauczycieli i wychowawców klas.

Księżycowy kamień, któremu przypisuje się magiczne właściwości, jest w naszych rękach. Wierzy się, że sprzyja on rozwijaniu i wzmacnianiu uczuciowej i intuicyjnej części człowieka: delikatności, czułości, wrażliwości, okazywania uczuć i emocji. Można wierzyć lub nie, niewątpliwie jednak będzie przypominać o udanej akcji charytatywnej i utwierdzać w przekonaniu, że "człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

Podziękowania za wsparcie akcji charytatywnej

Dzisiejsza akja sprzedaży ciasta zakończyla się dzięki Wam - pracownikom i uczniom Zespolu Szkół Dwujęzycznych - ogromnym sukcesem.

Sedecznie dziękuję za zaangażowanie wszystkim Rodzicom i uczniom klas pierwszych oraz 2 b i 2d za dostarczenie na sprzedaż przepysznych wypieków, zaś wolontariuszom za pomoc w sprzedaży.

Udało nam się uzbierać 565 złotych, a na tym nie poprzestaliśmy. Kolejnego dnia zostały sprzedane ostatnie sztuki ciasta, co ostatecznie dało sumę 600 złotych.

Serdecznie dziękujemy!

Kup ciasto – powitaj wiosnę na słodko!

Wszystkich uczniów i pracowników Zespołu Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie serdecznie zapraszamy do słodkiego powitania wiosny.

Już jutro 21 marca w godzinach 10.30 -11.00 w holu szkoły będą sprzedawane przepyszne ciasta domowego wypieku. Dochód z akcji zasili konto naszego kolegi Grzesia Dołbniaka z klasy 1 b, pomogą w jego rehabilitacji i leczeniu.

Każdy kawałek smakowitego ciasta to jedyne 3 PLN. Kup ciasto – połącz przyjemne z pożytecznym!

Gorąco zapraszamy! Dobroć dawana innym zawsze do nas powraca…

Wstępne wyniki akcji "Księżyc za grosz"

W dniu 8 marca podliczyliśmy środki uzyskane w ramach zbiórki "Księżyc za grosz". Wspólnie udało nam się uzbierać około 630 zł. Komisja licząca pieniądze posiłkowała się danymi zadeklarowanymi przez klasy, przeliczone też zostały datki otrzymane od innych osób, w tym nauczycieli, którzy nie są wychowawcami.

Największą kwotę uzbierały klasy: 1 A (115 zł) oraz 2 LO (100 zł) – GRATULACJE!!!

Liczy się jednak każdy grosz darowany przez Was, dlatego w imieniu organizatorów zbiórki gorąco dziękuję wszystkim uczniom wspomagającym nawet najdrobniejszą kwotą zbiórkę. Ze swej strony gorąco dziękuję wychowawcom za pomoc w jej sprawnym przeprowadzeniu.

Księżyc za grosz - o akcji

Teatr Westa, koordynator akcji "Księżyc za grosz", zachęca do wsparcia zbiórki pieniędzy na rzecz niepełnosprawnego mieszkańca naszego miasta - Roberta Herbuta. W akcji biorą szkoły naszej Gminy i ma ona charakter konkursu. Placówce, która zbierze najwięcej środków finansowych, przekazana zostanie pamiątkowa statuetka.
Zbiórka odbywać się będzie systemem wewnętrznym w dniach 28.02 - 6.03.2017. Wyznaczeni przez wychowawców uczniowie będą zbierać symboliczne złotówki od kolegów ze swojej klasy, które do 7 marca przekazane zostaną do wspólnej puli naszej szkoły, a po przeliczeniu organizatorom akcji, czyli Teatrowi Westa. Informacja o wyniku zbiórki oraz zaangażowaniu klas podany zostanie na stronie szkoły w dniu 8 marca 2017 r.

Czytaj więcej: Księżyc za grosz - o akcji

Zbiórka dla Jakuba

Drodzy uczniowie!
Zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce pieniędzy dla bohatera tegorocznego Balu Smoka - Jakuba. Zbiórka odbędzie się na terenie naszej szkoły w dniu 27 stycznia 2017 r.
Jakub od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Bardzo ważne dla jego rozwoju są specjalistyczne turnusy oraz sprzęt, których koszty są kolosalne. Zebrane środki choć trochę wspomogą jego rehabilitację, umożliwią zwyczajne życie.
Liczy się każda, nawet najdrobniejsza pomoc! Prosimy zatem o wsparcie tego szczytnego celu.

Poszukuję wolontariuszy

sercePoszukuję chętnych osób do pomocy w charakterze wolontariusza w czasie I Festiwalu Ognia i Wody, który będzie miał miejsce w dniach 24 i 25 września na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Żmigrodzie w godzinach 14.30 – 19.00. W czasie imprezy zbierane będą pieniążki na rzecz rehabilitacji ucznia naszej szkoły Grzegorza oraz 6-letniego Krystiana.

Mile widziani wszyscy Ci, którzy dysponują w najbliższą sobotę lub niedzielę wolnym czasem i chcieliby połączyć miłe z pożytecznym. Wesprzemy organizatorów w zbieraniu pieniążków do puszek, prowadzeniu kiermaszu i innej pomocy technicznej.

Czytaj więcej: Poszukuję wolontariuszy

Andrzejkowe wróżby dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych

W dniu dzisiejszym grupa wolontariuszy naszej szkoły spędziła czas w Zespole Szkół Szkół Specjalnych w Żmigrodzie. Przygotowali oni szereg wróżb andrzejkowych, które dawniej stanowiły istotną część wieczoru andrzejkowego. Chociaż dzisiaj mają one charakter zabawowy, uczniowie tejże szkoły mogli wywróżyć sobie przyszłość.  Były więc takie tradycyjne wróżby jak lanie wosku przez klucz i odczytywanie przepowiedni z uformowanych w ten sposób figur czy "wyścig" butów do drzwi,  a takze czytanie przyszłości z ręki oraz z kart. Nie zabrakło też andrzejkowego serc z męskimi i zeńskimi imionami przyszłych ukochanych. Po zakonczeniu prac, wolontariusze wzięli udział we wspólnej zabawie andrzejkowej.

>>>FOTO<<<

Czytaj więcej: Andrzejkowe wróżby dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych

Kwesta na rzecz akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia"

Zbliża się 1 listopada - dzień pamięci o zmarłych. Wielu mieszkańców naszego regionu mogiły swoich bliskich pozostawiło za wschodnią granicą. Opuszczone i zapomniane czekają na pomoc wolontariuszy, którzy corocznie porządkują je w czasie wakacji. Głównym celem akcji jest ratowanie polskich nekropolii pozostawionych na Kresach. Aby wspomóc akcję "Mogiłę Pradziada Ocal Od Zapomnienia" zachęcamy uczniów i nauczycieli naszej szkoły do wsparcia jej symboliczną złotówką, którą wrzucić będzie można do puszek wolontariuszy naszej szkoły w dniach  21-30 października. 

Wasza ofiarność pomoże w zorganizowaniu kolejnego wyjazdu na Wschód w czasie wakacji, podczas których wolontariusze będą porządkować polskie cmentarze. Za zebrane fundusze zostanie zakupiony zostanie najpotrzebniejszy sprzęt, farby i pędzle potrzebne do rekonstrukcji zdewastowanych nagrobków.

Ekologia i kabaret popołudniową porą

Poniedziałkowe popołudnie 12 października na długo zapadnie w pamięci wolontariuszy naszego gimnazjum. Mogliśmy spędzić je w nieco nietypowy sposób, ponieważ dzięki otrzymanym od Pana Burmistrza Roberta Lewandowskiego biletom, udaliśmy się do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu na Seminarium Ekologiczne „Zielono mi”. I jak się okazuje wyjazd był udany nie tylko ze względu na ekscytujące miejsce spotkania, bo w zaledwie miesiąc temu oddanym budynku NFM, ale również i „deser”, jaki na nas tam czekał.

 Zdjęcia

Czytaj więcej: Ekologia i kabaret popołudniową porą

Nasze wsparcie akcji "Mogiłę Pradziada Ocal Od Zapomnienia"

Podsumowując tegoroczną kwestę "Mogiłę Pradziada Ocal Od Zapomnienia", informuję, iż udało nam się uzbierać kwotę 373,53 złotych. Pieniądze zebrane podczas wywiadówki zasiliły konto Związku Sybiraków z przeznaczeniem na ratowanie polskich cmentarzy pozostawionych na Kresach. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy hojnie wsparli naszą akcję.

Strona 1 z 4

Początek strony