Jesteś tutaj: Strona głównaSylwetki liderów"Energiczna, zwariowana nastolatka" - wywiad z Anną Urbaniak

"Energiczna, zwariowana nastolatka" - wywiad z Anną Urbaniak

Zapraszamy na spotkanie z Anną Urbaniak, której aktywność można obserwować w różnych miejscach naszej szkoły: współtworzy przedstawienia teatralne, udziela się w poczcie sztandarowym, działa w gazetce szkolnej. Za swoją dotychczasową pracę społeczną otrzymała na początku roku szkolnego stypendium. Dzisiaj poznamy ja trochę bliżej!

Ilona Kudła: Co dokładnie robisz dla szkoły i czym się zajmujesz? Anna Urbaniak: Co dokładnie robię dla szkoły? Po prostu chodzę na kółko teatralne w których sami tworzymy różne scenki a potem przedstawiamy je w naszej szkole, albo jeździmy na konkursy teatralne, a czasem występujemy w pobliskich szkołach. Chodzę także na wolontariat ,gdzie 2 razy w roku w całej Polsce jest akcja zbierania żywności dla głodnych dzieci, a czasami jeździmy o domów opieki. Oprócz tego uczęszczam także na kółko dziennikarskie w którym przeprowadzamy wywiady z różnymi osobami, piszemy artykuły, prowadzimy kronikę i wiele wiele innych rzeczy.

Ilona Kudła: Jakie są twoje zainteresowania? Anna Urbaniak: Interesuję się wieloma rzeczami , ale najbardziej plastyka ,teatrem i śpiewem i informatyką.

Ilona Kudła: Jakie masz plany na przyszłość? Anna Urbaniak: W przyszłość chciałabym zostać architektem albo dziennikarka, tak naprawdę sama jeszcze nie wiem... Ilona Kudła: Czemu wybrałaś nasze gimnazjum? Anna Urbaniak: Wybrałam te gimnazjum, ponieważ wiele moich znajomych wybrano tą szkole poza tym można rozwijać tu swoje zainteresowania.

Ilona Kudła: Jaką jesteś uczennicą?? (chodzi o :Pilną, słabą, dobrą, wzorową itp.) Anna Urbaniak: Myślę, że jestem uczennicą pilną, dobrą, życzliwą.

Ilona Kudła: Opisz siebie w kilku słowach. Anna Urbaniak: Po prostu pełna energii zwariowana lubiąca pomagać innym nastolatka.

Ilona Kudła: Co czułaś odbierając stypendium? Anna Urbaniak: Na początku zaskoczenie, bo nie spodziewałam się, nikt mnie nie powiadomił. Ale także radość.

Ilona Kudła: Boisz się testu 3-gimnazjalisty? Anna Urbaniak: Pewnie, ale na razie staram się o tym nie myśleć , zresztą wydaje mi się, że każdy trzecioklasista się boi, bo przecież od tego zależy czy dostaniesz się do tej szkoły do której chcesz.

Ilona Kudła: A z jakich przedmiotów jesteś najlepsza? Anna Urbaniak: Chyba z każdych pół na pół, ale dobrze mi idzie z polskiego, chemii, biologii, matmy.

Ilona Kudła: Chciałabyś zmienić coś w naszej szkole? Anna Urbaniak: Jakby się tak zastanowić to znalazły by się pewne rzeczy, które można by było zmienić, ale też wprowadzić coś nowego w tej szkole.

Wywiad przeprowadziła Ilona Kudła (1g)

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony