Skazani na srebro

W czwartek 28 stycznia Reprezentanci Zespołu Szkół Dwujęzycznych udali się na kolejną edycję Dolnośląskiej Gimnazjady w short-tracku. Emocji jak co roku nie zabrakło od startu aż do mety, ale o tym poniżej...

 Reprezentacja chłopców wystąpiła w składzie: Bartłomiej Mularczyk, Michał Krzeszowski, Szymon Jędrkowiak i Maciek Kruk, natomiast wśród najlepszych łyżwiarek znalazły się: Weronika Wiktorowicz, Natalia Nawrocka, Ola Nowak i Jagoda Chodorowska. Na początek czekały nas zmagania łyżwiarek. Weronika Wiktorowicz w swoim pierwszym starcie prowadziła od samego startu i gdy wszyscy byli już pewni jej wygranej rywalka wyprzedziła ją o włos na mecie, jednakże pewne drugie miejsce i 3 punkty dawały pewny awans do drugiej rundy. Podobnie jak Weronika z drugiej pozycji w swoim biegu do dalszej rundy zakwalifikowała się Natalia Nawrocka. Nieco dalsze miejsce w swoim biegu zajęła Ola Nowak, co niestety nie dało jej awansu do dalszej fazy zawodów, pomimo walki z całych sił przez cały wyścig. Do kolejnej rundy nie awansowała również Jagoda Chodorowska, która po zmianie łyżew zaliczyła upadek, co wykluczyło ją z walki o wyższe miejsca. Jagoda jednak nie zrażając się tym dojechała do mety co pozwala wyciągnąć dobre wnioski na przyszły rok.

Po dziewczynach przyszła pora na pierwszą rundę chłopców - i tu bez niespodzianek nasi Reprezentanci z kompletem zwycięstw i 16 punktami  przeszli do drugiej rundy.

Druga runda dziewcząt to już wielka walka od startu do mety. I tak po ciężkim wyścigu jako trzecia na metę w swoim biegu wjechała Weronika Wiktorowicz. Nie dało jej to awansu do kolejnej rundy jednakże w jej biegu jechały bardzo dobre rywalki, z którymi zapewne wygra już za rok. Poszczęściło się natomiast Natalii Nawrockiej, której opłaciła się walka do końca i naciskanie rywalki-ta na ostatnim łuku zaliczyła upadek i Natalka z drugiej pozycji awansowała do trzeciej rundy.

U chłopców ponownie bez niespodzianek - komplet zwycięstw i kolejne 16 punktów do dorobku zespołowego.

Trzecia runda dziewcząt - ćwierćfinałowa, również przyniosła nam wiele radości i emocji. Natalia Nawrocka ponownie po wielkiej walce w całym wyścigu  miała szansę na wysokie miejsce. Przez dwa okrążenia jechała na trzecim miejscu czekając na potknięcie rywalek i ponownie dziewczyna jadąca na drugim miejscu zachwiała się. Na jej szczęście nie zaliczyła upadku co pozwoliło jej wjechać na metę równo z Natalią. Sędziowie zdecydowali zgodnie - obie awansują i tym sposobem mieliśmy swój pierwszy ćwierćfinał.

U chłopców w pierwszym ćwierćfinale wystąpili Bartek Mularczyk i Szymon Jędrkowiak. Bartek zajął pewne pierwsze miejsce, Szymonowi natomiast zabrakło niewiele do drugiego miejsca i zakończył zawody na trzecim miejscu w ćwierćfinale. W kolejnym biegu również nie zabrakło emocji - na starcie delikatnie został Michał Krzeszowski i  musiał walczyć na dystansie by wyprzedzić rywala. Niestety sędziowie walkę bark w bark potraktowali jako faul i Michał pomimo, że ukończył bieg na drugim został zdyskwalifikowany. Jednakże pomimo tego należały mu się wielkie brawa, bo walczył przez cały wyścig jak lew nie zwalniając nawet na sekundę. Ostatnim ćwierćfinalistą był Maciek Kruk, który niestety również musiał uznać wyższość rywali, ale po wielkiej walce w całym wyścigu zajął pechowe czwarte miejsce.

Półfinały dziewcząt to kolejna dziwna sytuacja, gdyż organizator zapomniał o wyniku ex-equo w jednym biegu i wystartował drugi półfinał zanim jedna z łyżwiarek pojawiła się na lodzie. Po krótkiej naradzie zapadła decyzja - Natalia pojedzie w finale.

Wśród chłopców Bartek Mularczyk ponownie nie dał szans rywalom i zajął pewne pierwsze miejsce, co spowodowało, że w obu finałach mieliśmy swoich przedstawicieli.

Natalka w swoim starcie niestety nie nawiązała już walki, ale do końca utrzymywała się tuż za prowadzącymi, co w przypadku jakiegoś potknięcia mogło ją wyprowadzić na miejsce medalowe. Wierzę jednak, że w przyszłym roku zaskoczy rywalki w samym finale :)

Finał Bartka od początku ułożył się nie po naszej myśli. Już na pierwszym łuku inny zawodnik spowodował jego upadek, za co został później zdyskalifikowany. Bartek natomiast po pięknym piruecie dogonił rywali i wyszedł na prowadzenie. Nie starczyło jednak sił by po zabójczej gonitwie utrzymać prowadzenie. Na ostatnim łuku został podcięty po raz drugi, co definitywnie zakończyło jego szanse na wyższe miejsce w finale. Ostatecznie po dyskwalifikacji przeciwnika został sklasyfikowany na 3 miejscu.

Podsumowanie punktów przyniosło wysokie 7. miejsce dziewcząt, jednakże większość z nich jest dopiero w I klasie i wierzę, że za rok wynik ten będzie znacznie lepszy. U chłopców pechowo bo po raz kolejny musieliśmy uznać wyższość hokeistów z Oleśnicy i ostatecznie przypadły nam srebrne medale. Wielkie gratulacje dla wszystkich startujących - daliście z siebie wszystko! :)

Grzegorz Uram

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony