Strzelectwo sportowe

aaZa nami pierwsze zawody strzeleckie. Były one dla nas wielką niewiadomą, jednak jak się okazało strzałów w dziesiątkę nie zabrakło...

Nigdy wcześniej nie braliśmy udziału w tych zawodach, dlatego sama kwalifikacja do zawodów była dość trudna. Ostatecznie w wybranej drużynie znaleźli się Klaudia Bajda, Martyna Gromczyńska, Agata Podlewska, Sylwia Gruszecka, Ania Nalota i Oliwka Olejniczak, oraz Mateusz Bartkowiak, Wiktor Brączek, Szymon Brodala, Kacper Hatowski, Olaf Pawlak, Franek Sadat i Mikołaj Skierewski. Po krótkim szkoleniu na strzelnicy i kilku strzałach próbnych przystąpiliśmy do rywalizacji. Już na treningu świetne wyczucie pokazała Martyna Gromczyńska, która była bardzo blisko środka tarczy. Ostatecznie Martyna nastrzelała aż 90 punktów, co jest wynikiem wyśmienitym gdyż maksymalnie jest do zdobycia 100 punktów. Jednak jak się okazało nie ona była tego dnia liderem dziewcząt - Agata Podlewska zachowała zimną krew i w 10 strzałach zdobyła aż 93 punkty, co indywidualnie powinno jej dać miejsce na podium. Wśród chłopców najlepszy okazał się Wiktor Brączek - zdobywca 87 punktów, tuż za nim uplasował się Kacper Hatowski (85 pkt). Pozostali reprezentanci zaprezentowali się również bardzo dobrze, dodam tylko że cała tarcza była wielkości 10 cm karteczki i strzelało się do niej z 10 metrów co jest nie lada wyczynem. Podsumowanie miejsc naszych reprezentantów w czwartek, gdyż wtedy ostatnie strzelania będą miały pozostałe  gimnazja.

Opiekun też dał radę - ustrzelił 95 punktów, co może dać mu pierwsze miejsce wśród opiekunów. Z niecierpliwością czekamy na wyniki :)

 

aa

 

Grzegorz Uram

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony