Sztafetowe biegi przełajowe

aaPaździernik rozpoczął się w naszej szkole na sportowo. Reprezentanci gimnazjum i liceum w Zespole Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie zmierzyli się z najlepszymi sztafetami w powiecie trzebnickim...

 . . . : : : G A L E R I A 1 : : : . . .

. . . : : : G A L E R I A 2 : : : . . .

Jako pierwsze do rywalizacji stanęły dziewczęta z gimnazjum. Po rozgrzewce i wytypowaniu kolejności na zmianach dziewczęta ruszyły do rywalizacji. Od początku nasza pozycja wahała się pomiędzy drugim i trzecim miejscem i żeby realną stała się walka o zwycięstwo musiała nastąpić mała roszada w składzie. Trener postawił wszystko na jedną kartę i Paulina Małys zamiast na 10, wystąpiła na 8 zmianie. Zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę, gdyż Paula nie dość że dogoniła rywalki, to i sporo zwiększyła przewagę do rywalek na drugim i trzecim miejscu. Agata Podlewska i Ola Nowak, które kończyły bieg jeszcze powiększyły przewagę i pierwszy złoty medal stał się faktem.

aa

W drugim starcie do rywalizacji stanęli panowie z gimnazjum. Świetnym startem popisał się Patryk Urbaniak, który po pewnym wyjściu dobiegł na pierwszym miejscu. Później ze szczęściem było już różnie. Po spadku na drugie i trzecie miejsce potrzebna była ponowna roszada w zmianach, gdyż przeciwnicy po każdym starcie uciekali co raz dalej. Ostatecznie zmiana pomogła w dogonieniu rywali, jednak nie dała upragnionego złota. Chłopcy musieli zadowolić się srebrnymi medalami, które były jednak małym powodem do pocieszenia.

aa

Ostatnim startem naszych reprezentantów był pierwszy w historii start Liceum Ogólnokształcącego w sztafetowych biegach przełajowych. Oczekiwania wobec sztafety były mieszane, gdyż nie mieliśmy odniesienia do startów pozostałych zespołów. Bardzo mocno rozpoczął Marcel Pursch, który zakończył swój bieg na drugim miejscu niewiele tracąc do lidera. W późniejszych zmianach musieliśmy uznać niestety wyższość rywali. Wielką walkę w końcówce podjęli jeszcze Marcin Ławniczak, Dominik Borkowski i Michał Klimkowski, jednak rywale byli za daleko i ostatecznie chłopcom przyszło cieszyć się z czwartego miejsca w powiecie. Jesteśmy jednak dobrej myśli, jeśli chodzi o przyszłoroczne starty licealistów!

aa

Wszystkim startującym dziękujemy za włożoną walkę i gratulujemy uzyskanych wyników, z nadzieją patrząc na przyszłoroczne sukcesy.

 

Grzegorz Uram

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony