Złote przełaje

aaOstatnie dni przyniosły nam wiele sportowych emocji. W środę nasi uczniowie wystąpili na zawodach w biegach przełajowych o Puchar Kocich Gór w Trzebnicy, gdzie dzielnie walczyli o zwycięstwo, w czwartek natomiast we Wrocławiu zaprezentowali się nasi licealiści...

. . . : : : G A L E R I A : : : . . .

W środę po porannej zbiórce wyruszyliśmy pełnym autobusem do Trzebnicy. Po ubiegłorocznych sukcesach jechaliśmy tam z wielkimi nadziejami na medale indywidualne i sukces zespołowy. Już od pierwszych startów nadawaliśmy ton zawodom. Jako pierwsze na starcie stanęły dziewczęta z klas pierwszych gimnazjum. Na mecie jako pierwsza dobiegła Weronika Bielak, wyprzedzając Agatę Podlewską i Anię Nalotę. Wśród chłopców z klas pierwszych jako pierwszy linię mety minął Kuba Leonowicz. Drugie miejsce w biegu zajął Szymon Brodala, trzeci natomiast był Miłosz Krawczyk. Podium klas drugich nie odbiegło od pierwszoklasistów i tu wśród dziewcząt bieg wygrała Paulina Małys wyprzedzając Karolinę Gierakowską. Wśród chłopców ponownie zwyciężył Patryk Urbaniak, na trzecim miejscu bieg zakończył natomiast Kuba Moskal. Po ciężkim biegu i finiszu poznaliśmy zwyciężczynie pośród dziewcząt z klas trzecich. Złoto zdobyła Angelika Terpic, natomiast po niesamowitym finiszu brąz wygrała Klaudia Płoskonka. Wsród chłopców klas trzecich prym wiedli zawodnicy UKS "Sokół" Żmigród - Bartek Jędra i Adrian Kwiecień. Ostatecznie Adrian był drugi, a Bartek ukończył bieg na miejscu pierwszym. Po dekoracji pozostało nam tylko wyczekiwanie na końcowy sukces i ogłoszenie wyników zwycięzców klasyfikacji drużynowej. Jednak wszyscy byliśmy dobrej myśli po świetnych startach wszystkich naszych reprezentantów - a było ich aż 45. Zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej pokazało nam, że wszyscy reprezentanci zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Lecz nie był to koniec zmagań tego dnia, gdyż wśród dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych reprezentowała nas Ola Bober. Tym razem wielka rywalka - bramkarka z Pęgowa nie zagroziła Oli i po swoim biegu Ola mogła cieszyć się ze złota. Co ciekawe jej występ dał nam... drugie miejsce w klasyfikacji zespołowej szkół ponadgimnazjalnych. Gratulacje dla wszystkich startujących i reprezentujących naszą szkołę w biegach.

aa

Grzegorz Uram

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony