Mistrzostwa Strefy Wocławskiej w szachach

Po zwycięstwie w Mistrzostwach Powiatu uzyskała prawo startu w Mistrzostwach Strefy Wrocławskiej. Do zawodów awansowało 17 najlepszych Gimnazjów, a poza Naszym Gimnazjum powiat Trzebnicki reprezentowało także Gimnazjum z Trzebnicy.

Pierwszym przeciwnikiem naszych Reprezentantów było Gimnazjum z Sycowa. Ostatecznie przegraliśmy 1:3, a mały punkt dla naszej drużyny zdobyła Alicja Wołoszyn z klasy III a. Po trudnej rozgrzewce drugim przeciwnikiem okazało się 29 Gimnazjum z Wrocławia. Po zaciętej walce zwyciężyliśmy 2,5 : 1,5, a punkty dla naszej drużyny zdobyli: Alicja Wołoszyn i Patryk Oltuch z klasy III a, pół punktu wywalczył Damian Poniecki z klasy III e. W trzeciej rundzie przyszło nam rozegrać powtórkę z Mistrzostw Powiatu z Gimnazjum z Trzebnicy. Mecz ponownie zakończył się wynikiem 3:1, a małe punkty dla Naszego Gimnazjum zdobyli: Bartek Smektała (I f), Damian Poniecki (III e) i Patryk Oltuch (III a). Po tym zwycięstwie awansowaliśmy w rankingu na 4. miejsce, dzięki czemu przyszło nam walczyć z 49 Gimnazjum z Wrocławia. Niestety nie udało się wygrać z zespołem, który ostatecznie w Mistrzostwach zajął drugie miejsce. Po wygranej Damiana Ponieckiego ulegliśmy 1:3. W kolejnej rundzie również trafiliśmy na Wrocławskie Gimnazjum. Ponownie nie udało nam się zwyciężyć, po czym spadliśmy na przedostatni stół. Przedostatnim rywalem było Amico, z którymi pewnie zwyciężyliśmy 4:0 i bez straty małego punktu przystępowaliśmy do ostatniej rundy. Ostatnim rywalem była reprezentacja Gimnazjum z Dziadowej Kłody. Po zaciętym meczu i wielu zmianach prowadzenia zremisowaliśmy 2:2, a punkty dla Naszego Gimnazjum zdobyli Damian Poniecki i Patryk Oltuch. Ostatecznie w Mistrzostwach zdobyliśmy 7 punktów. Pozwoliło nam to na zajęcie 5. miejsca, które można śmiało nazwać sukcesem. Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Wołoszyn, Patryk Oltuch (III a), Damian Poniecki (III e), Bartosz Smektała (I f) i Bartłomiej Zagórski (II a). 5 najlepszych zespołów Mistrzostw Strefy Wrocławskiej w szachach: 1) Gimnazjum nr 13 Wrocław 2) Gimnazjum nr 49 Wrocław 3) Gimnazjum nr 14 Wrocław 4) Gimnazjum Syców 5) Gimnazjum im. Macieja Rataja Żmigród

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony