Finał wojewódzki turnieju Coca Cola Cup

aaW ubiegłą sobotę, 17 maja odbył się finał dolnośląski ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego Coca Cola Cup. Drużyna naszego gimnazjum wywalczyła sobie awans do tego turnieju, wygrywając I i II etap rozgrywek lokalnych...

Pomimo fatalnej pogody, zimna i padającego deszczu, nasz zespół po znakomitej grze, zajął bardzo wysokie, czwarte miejsce! Należy wspomnieć, że w województwie dolnośląskim do turnieju zgłosiło się ponad 150 gimnazjów. Wyprzedziły nas tylko silne kluby piłkarskie znane w całej Polsce: Gimnazjum nr 38 z Wrocławia (Śląsk Wrocław), Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Dzierżoniowa i Zespół Szkół nr 3 z Lubina (Zagłębie Lubin).

Turniej rozpoczęliśmy rywalizacją w grupie D z drużynami z Lubina, Wałbrzycha i Gryfowa Śląskiego. Grupa wydawała się bardzo silna i jadąc do Wrocławia mieliśmy obawy, czy uda się awansować z niej do ćwierćfinałów. Jednak już po pierwszym meczu humory nam się bardzo poprawiły, bo w świetnym stylu pokonaliśmy Gimnazjum nr 7 z Wałbrzycha 4:0. Drugi mecz z gimnazjum z Gryfowa Śląskiego również wygraliśmy bez straty bramki 2:0. W ostatnim meczu grupowym mierzyliśmy się z jednym z faworytów całego turnieju, zespołem z Lublina. Niestety rywal okazał się zbyt silny dla nas i przegraliśmy 0:5. Pomimo porażki uzyskaliśmy awans do ćwierćfinału, zajmując drugie miejsce w grupie D.

W ćwierćfinale zmierzyliśmy się z najlepszą drużyną grupy C, Gimnazjum nr 20 z Wrocławia. Szkoła ta jest siedzibą znanej w całym województwie szkółki Akademia Piłkarska. Po bardzo zaciętym meczu i dramatycznej końcówce udało się nam zwyciężyć 4:3 i uzyskaliśmy awans do półfinału! W tym meczu naszym rywalem była kolejna wrocławska drużyna, Gimnazjum nr 38, złożona z zawodników Śląska. Po ambitnej walce niestety przegraliśmy ten mecz 2:4. W meczu o III miejsce ponownie spotkaliśmy się z drużyną z Lublina i po raz drugi przegraliśmy, tym razem 1:8.

Skład drużyny: Kacper Denis, Joachim Kokora, Bartosz Zygmunt, Szymon Węcłaś, Robert Wrzesiński, Dawid Poprawa, Jan Lewek, Bartłomiej Walczak, Patryk Chodorowski, Fabian Przystuplak.

Wyniki turnieju i zdjęcia z niego można zobaczyć na stronie:

www.cocacolacup.pl/Home/Results

 

Tomasz Zakrzewski

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony