Jesteś tutaj: Strona głównaNaukaPrzedmiotyBiologiaSzkolny Ogród Botaniczny

Szkolny Ogród Botaniczny

IMG 5981

W piątek 5 grudnia odbyło się ostatnie, czwarte spotkanie projektowe organizowane w ramach projektu międzyszkolnego „Szkolny Ogród Botaniczny”. Oprócz naszych uczniów 
w projekcie uczestniczyli uczniowie ze szkoły podstawowej ze Żmigrodu oraz Radziądza. Celem projektu było zaprojektowanie tabliczek opisujących roślinny występujące na terenie naszego gimnazjum oraz podstawówki w Żmigrodzie.

Podczas pierwszego spotkania uczestnicy zapoznali się z roślinami występującymi na danych obszarach oraz stworzyli materiał zdjęciowy. Na kolejnym spotkaniu uczniowie rozpoznawali rośliny oraz wyszukiwali informacje na temat rozpoznanych gatunków. Trzecie spotkanie było poświęcone tworzeniu kolaży fotograficznych. Natomiast w trakcie  ostatniego spotkania wykorzystano wcześniej przygotowane materiały i wykonano projekty tabliczek.

Podsumowując spotkanie uznaliśmy, że naszym największym sukcesem okazało się stworzenie przyjaznej atmosfery. Uczniowie z podstawówki mimo zakończenia cyklu spotkań zgłaszali chęć udziału w kolejnych spotkaniach.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

IMG 5978

IMG 6072 - Kopia

 

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony