Jesteś tutaj: Strona głównaNaukaProjektyProjekty unijneCo tam słuchać w naszym Erasmusie?

Co tam słuchać w naszym Erasmusie?

warsztatyMija właśnie rok uczestnictwa naszej szkoły w projekcie "Szkoła aktywnych obywateli" (School of active citizens), który prowadzony jest w ramach europejskiego programu na rzecz kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu "Erasmus+".

W tym czasie sporo działo się w murach naszego dwujęzycznego gimnazjum: odwiedzali nas wolontariusze z najdalszych regionów Europy, gościliśmy nauczycieli ze szkół partnerskich, mieliśmy wiele warsztatów prowadzonych przez naszych gości, wyjeżdżaliśmy do przedstawicielstw samorządów lokalnych (Urzędu Gminy w Żmigrodzie oraz Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu), aby na miejscu uczyć się, czym jest świadomość obywatelska.

Więcej szczegółów na temat naszych działań znajdziecie w archiwum naszej szkolnej strony internetowej oraz na naszym facebookowym fanpage'u.

Wszystkich, którzy zechcą zapoznać się z szczegółami naszych działań zachęcamy do przeczytanie newsletterów (w języku angielskim), które są na bieżąco redagowane przez portugalską organizację YUPI, która koordynuje działania szkół uczestniczących w projekcie.

Chociaż właśnie zaczęły się wakacje, nasi uczniowie przygotowują się już do wyjazdu do Rumunii, gdzie będą uczestniczyć w międzynarodowym spotkaniu, podczas którego wezmą udział w cyklu warsztatów poświęconych demokracji.

Robert Kolebuk

(Szkolny koordynator projektu)

=========================

warsztaty

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony