Jesteś tutaj: Strona głównaNaukaProjektyProjekty unijne

Warsztaty dla uczniów (Erasmus+)

IMAG443221 czerwca odbyły się kolejne warsztaty prowadzone przez europejskich wolontariuszy stowarzyszenia "Semper Avanti". Warsztaty prowadzone były w języku angielskim, a ich realizacja miała związek z projektem "Szkoła aktywnych obywateli" (School of active citizens) w ramach programu "Erasmus+", w którym to projekcie nasza szkoła uczestniczy we współpracy z innymi szkołami i stowarzyszeniami europejskimi.

Czytaj więcej: Warsztaty dla uczniów (Erasmus+)

Wizyta w Urzędzie Gminy (Erasmus+)

DSC 09379 czerwca br. uczniowie Zespołu Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie uczestniczący w projekcie "Szkoła Aktywnych Obywateli" (School of Active Citizens) odwiedzili Urząd Gminy w Żmigrodzie. Pracownicy niektórych referatów opowiedzieli nam o swojej pracy.

Czytaj więcej: Wizyta w Urzędzie Gminy (Erasmus+)

Wizyta w Urzędzie Marszałkowskim (Erasmus+)

 DSC04238 czerwca br. grupa uczniów z Zespołu Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie realizowała kolejne punkty projektu „Szkoła aktywnych obywateli” (School of Active Citizens) w ramach unijnego programu „Erasmus+”. Celem wizyty był Urząd Marszałkowski we Wrocławiu.

Czytaj więcej: Wizyta w Urzędzie Marszałkowskim (Erasmus+)

Co tam słuchać w naszym Erasmusie?

warsztatyMija właśnie rok uczestnictwa naszej szkoły w projekcie "Szkoła aktywnych obywateli" (School of active citizens), który prowadzony jest w ramach europejskiego programu na rzecz kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu "Erasmus+".

Czytaj więcej: Co tam słuchać w naszym Erasmusie?

Warsztaty multikulturowe w ramach programu Erasmusa

DSC 75087. kwietnia 2017 odbyły się w Zespole Szkół Dwujęzycznych warsztaty multikulturowe zorganizowane w ramach programu Erasmusa, w którym uczestniczy nasza szkoła. Warsztaty prowadzone były przez międzynarodowe zespoły nauczycieli z trzech państw partnerskich współpracujących z nami w projekcie: Portugalii, Słowacji i Rumunii.

Czytaj więcej: Warsztaty multikulturowe w ramach programu Erasmusa

Po raz kolejny najlepsi

W piątkowe przedpołudnie 21 czerwca 2013r. przedstawiciele pierwszej grupy ekologicznej w składzie: Agnieszka Baji, Andżelika Golicz, Karolina Zazulczak, Tomasz Szymków wraz z opiekunem panią J.Syrko-Bolaczek, udali się na Uniwersytet Wrocławski po odbiór I nagrody w konkursie na najciekawszą prezentację problemu badawczego w ramach "projektu Ekologia" w roku szkolnym 2012/2013.

Czytaj więcej: Po raz kolejny najlepsi

Obóz naukowy dla uczniów z projektu "Ekologia"

Trzy żywiołyW ramach „Projektu Ekologia”, realizowanego ze środów Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu Państwa pod nadzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej, zostały zaplanowane obozy naukowe dla uczniów szczególnie wyróżniających się w projekcie. Zespół nauczycieli realizujących projekt, p. Jadwiga Syrko-Bolaczek, Monika Żurek, Agata Julukowicz, wytypował sześciu uczniów z grup projektowych, którzy pojadą na obóz naukowy do Szklarskiej Poręby.
Z przyjemnością informujemy, że w tym roku uczestnikami obozu będą: Andżelika Golicz 3A, Marlena Pudłowska 3G, Natalia Skibińska 3B , Dawid Popek 3E, Małgorzata Skaczyło 3E, Anna Ignatowicz 3E.

Załączniki:
Pobierz plik (Plan dydaktyczny obozu.pdf)Plan dydaktyczny obozu.pdf[ ]359 kB
Pobierz plik (Program ramowy.pdf)Program ramowy.pdf[ ]350 kB
Czytaj więcej: Obóz naukowy dla uczniów z projektu "Ekologia"

Projekt "Ekologia"- zajęcia terenowe

EkologiaDnia 26 października grupy ekologiczne naszego gimnazjum pod opieką p. Jadwigi Syrko- Bolaczek i p. Agaty Julukowicz miały okazję uczestniczyć w zajęciach terenowych nad rzeką Sąsiecznicą, Zajęcia prowadził pracownik Uniwersytetu Wrocławskiego.

Głównym celem zajęć było pobranie próbek do badań z trzech żywiołów: wody, gleby i powietrza.

Czytaj więcej: Projekt "Ekologia"- zajęcia terenowe

Ekolodzy na Uniwersytecie

W  dniu 12.10 2012 uczniowie realizujący Projekt Ekologia,którego opiekunami są Jadwiga Syrko - Bolaczek, Monika Żurek oraz Agata Julukowicz byli na zajęciach organizowanych przez  Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego.
W ramach zajęć przedstawiona została nam prezentacja multimedialna na temat rodzajów i właściwości skał oraz pokazano proste doświadczenia obrazujące problematykę występowania wód podziemnych w środowisku skalnym.
Ponadto uczniowie wykonali m.in. modele warstwy wodonośnej, które posłużyły do pokazania zjawisk zachodzących w obrębie zawodnionych warstw geologicznych.

Czytaj więcej: Ekolodzy na Uniwersytecie

Obóz ekologiczny

top zywiolyGratulujemy uczniom realizującym projekt "Ekologia": Andżelice Golicz (3a), Aleksandrze Milan (3f), Cyprianowi Ostromeckiemu (3a), Dawidowi Popek (3e), Magdalenie Skalskiej (3e), Natalii Zielińskiej (3e), którzy zakwaliwikowali się na bezpłaty obóz naukowy organizowany przez Uniwersytet Wrocławski.

Załączniki:
Pobierz plik (Komunikat_obóz_ekologiczy.pdf)Komunikat_obóz_ekologiczy.pdf[ ]193 kB
Czytaj więcej: Obóz ekologiczny

Spływ kajakowy - w poszukiwaniu roślin inwazyjnych

W dniach 31 maja i 1 czerwca grupa młodzieży z klasy IIa realizująca projekt „Ekologia” pod opieką p .Jadwigi Syrko-Bolaczek i p. Bożeny  Szymanowicz udała się na spływ kajakowy w celu poszukiwania roślin inwazyjnych w dolinie rzeki Barycz i kanale Młynówka.
Na początku płynąc Baryczą z Milicza do Sułowa znaleźliśmy duże skupiska bardzo  ekspansywnych roślin inwazyjnych: rdestowce, kolczurkę, niecierpka drobnokwiatowego i  nawłocie.

 

Czytaj więcej: Spływ kajakowy - w poszukiwaniu roślin inwazyjnych

"Ekologia" - zajęcia terenowe

Dnia 30 maja 2012 roku, w ramach projektu „Ekologia” odbyły się zajęcia terenowe, które przeprowadził  Pan Michał Godek- pracownik Uniwersytetu Wrocławskiego.
Na początku zajęć obejrzeliśmy prezentację multimedialną o zanieczyszczeniach i ochronie atmosfery, a następnie udaliśmy się w plener, aby zbadać metodą dendrochronologiczną pobliskie topole.
Zbadaliśmy dwie topole, porównaliśmy wyniki odwiertu i stwierdziliśmy, że jedna z nich jest bardzo zagrożona. Mamy ochotę na to, aby zbadać większość drzew koło których przechodzimy każdego dnia.
>Zajęcia były bardzo ciekawe, poczuliśmy się jak prawdziwi studenci.

Czytaj więcej: "Ekologia" - zajęcia terenowe

Dolnośląska e-szkoła - Małe zmiany, Wielka Szkoła

Najnowszy projekt koszulki Gabrysia  Szkodzińskiego z klasy 3B ujrzał światło dzienne. Koszulka adresowana jest do fanów Dolnośląskiej Platformie Edukacyjnej – Fronter ;-)Od 2008 roku nauczyciele: Aleksandra Nogała, Joanna Osio, Jadwiga Syrko-Bolczek,  Bożena Szymanowicz,  Alicja Osio i Anna Wołoszyn realizowali projekt współfinansowany z Europejskich Funduszy Społecznych „Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w edukacji”. Efektem udziału w projekcie jest możliwość korzystania z platformy edukacyjnej Fronter. W ramach komponentu "Dolnośląska e-szkoła" otrzymaliśmy sprzęt komputerowy do jej obsługi oraz urządzenia dostępowe do dziennika elektronicznego.

Pozyskany sprzęt to:

Czytaj więcej: Dolnośląska e-szkoła - Małe zmiany, Wielka Szkoła

Strona 1 z 2

Podkategorie

Początek strony