Gala Projektów Międzyszkolnych

W piątek (7.03.2014) odbyła się w Gimnazjum im. Macieja Rataja Gala Projektów Międzyszkolnych, na której honorowymi gośćmi byli obaj burmistrzowie gminy Żmigród - Robert Lewandowski i Zdzisław Średniawski. Obecni byli także: kierownik Referatu Oświaty, dyrektorzy szkół podstawowych, przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji oraz przedstawiciele rodziców. 

 

Celem Gali było zaprezentowanie efektów pracy zespołów projektowych, które od października pracowały nad swoimi projektami. Warto przypomnieć, że wszystkie projekty były projektami międzyszkolnymi czyli były realizowane przez uczniów Gimnazjum im. Macieja Rataja wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Żmigrodzie.

Koordynatorami projektów byli nauczyciele żmigrodzkiego gimnazjum: Katarzyna Waryas-Kolebuk, Arleta Kamińska-Sadat, Marta Możdżeń-Kłos, Bożena Szymanowicz, Iwona Chlebowicz-Rega i ksiądz Piotr Szczepański.

Pani dyrektor Katarzyna Lech, która witała gości i publiczność zgromadzoną w hallu szkoły, podkreślała wagę faktu, że współpraca między placówkami oświatowymi prowadzonymi przez gminę Żmigród tak harmonijnie się rozwija i zadaje kłam rozpowszechnianym gdzieniegdzie poglądom, że prawdziwa merytoryczna współpraca między placówkami z uczniami na różnych poziomach wiekowych nie jest możliwa. Zaprezentowane w piątek projekty udowodniły niedowiarkom nie tylko, że jest możliwa, ale także że jest rozwijająca dla obu stron. 

Burmistrz Robert Lewandowski w swoim wystąpieniu pogratulował twórcom wszystkich projektów wspaniałych efektów oraz wyraził ogromne zadowolenie, że uczniowie żmigrodzkiego gimnazjum potrafią pracować zespołowo i na codzień stosują aktywizujące i multidyscyplinarne metody pracy. Praca w działaniu jest najskuteczniejsza formą nauki i to było także widać podczas prezentacji uczniowskich.

Burmistrza Zdzisława Średniawskiego ucieszyło z kolei, że projekty zaprezentowane podczas gali są projektami osadzonymi w realiach żmigrodzkiej społeczności lokalnej, że uczą utożamiania się ze swoją małą ojczyzną i kształcą świadomość obywatelską. 

Uczestnicy projektów oprócz zasłużonej chwały otrzymali jako nagrodę wspólną wycieczkę do kina.

==============================================

::: GALERIA ZDJĘĆ (LINK) :::

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony