Z wizytą u Burmistrza

W dn. 22 stycznia 2014 nasi Gimnazjaliści razem z uczniami Szkoły Podstawowej wzięli udział w spotkaniu z Wiceburmistrzem Gminy Panem Zdzisławem Średniawskim. Wizyta była kolejnym krokiem w etapie Projektu "Ostatni Ocaleni".

Uczniowie mieli okazję zobaczyć od wewnątrz Urząd Gminy. Pan burmistrz przyjął nas w Sali Ślubów, która dodała swoim urokiem blasku wizycie. Uczniowie Wysłuchali prelekcji Pana Burmistrza na temat powstania Ruchu Ludowego, z którego wzięło początek Polskie Stronnictwo Ludowe. Pan Burmistrz opowiedział o założycielach partii, którymi byli min. Maciej Rataj i Andrzej Średniawski.
Ciekawostką były wspomnienia o okolicznościach spotkania przodka Pana Burmistrza Andrzeja Średniawskiego z Maciejem Ratajem.
Ponad to uczniowie mogli dowiedzieć się o współczesnych ludowcach, gościem na tej wizycie był Pan Tadeusz Jackowiak członek Zarządu Wojewódzkiego PSL we Wrocławiu.
Największą ciekawość wśród uczniów budziły plany inwestycyjne Naszej Gminy. Na związane z tym tematem pytania otrzymaliśmy wyczerpujące informacje. Z niecierpliwością uczniowie oczekują Nowego Basenu.
Na zakończenie wizyty Pan Burmistrz podarował uczniom całą torbę prezentów i słodyczy.
Bardzo Dziękujemy.
Do zobaczenia w kolejnym etapie projektu .
Opracowała: Arleta Kamińska Sadat

Fotografie

 

 

 

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony