BASZTA 2012

W tym roku szkolnym 12 osób z Naszej szkoły zaangażowało 3się w projekt edukacyjny BASZTA 2012. Głównym Naszym celem było poznanie historii Naszego miasta oraz legend z nim związanych. Chcieliśmy również pozostawić po sobie trwały ślad, który przetrwa próbę czasu i do którego zawsze będziemy mogli wrócić. Zdecydowaliśmy się nagrać mini serial dotyczący Żmigrodu....

 

Spotykaliśmy się co piątek w kompleksie pałacowo-parkowym w Żmigrodzie i na podstawie napisanych przez Nas scenariuszy nagrywaliśmy poszczególne odcinki. W sumie nagraliśmy 3 odcinki związane z historią i legendami Żmigrodu. Odcinek 1 – „Legenda o zaklętych tancerzach”, odc. 2 – „Wojna 30.letnia”, odc. 3 – „Protokół żmigrodzki”. Dodatkowo z materiałów nie wykorzystanych w serialach Kacper Nowak zmontował remix, scen mniej udanych.

Dodamy tutaj, że cały projekt realizowany był we współpracy z Mirosławem Kłopotowskim (Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy). Warto tu również zaznaczyć, że projekt Nasz realizowany był w ramach „Szkoły z klasa 2.0”, zostaliśmy tam dostrzeżeni i zaproszeni na Festiwal Nauki, który odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik już w ten piątek. Część wyników Naszej pracy widzieliście już podczas Szkolnego Festiwalu Nauki (01.06.12) cały nasz dorobek możecie zobaczyć tutaj:

ODCINEK 1 - LEGENDA O ZAKLĘTYCH TANCERZACH

ODCINEK 2 - WOJNA 30.LETNIA

ODCINEK 3 - PROTOKÓŁ ŻMIGRODZKI

REMIX

Galeria zdjęć 1

Galeria zdjęć 2

Galeria zdjęć 3

A tak relację z projektu, przedstawił jeden z uczestników Piotr Szulc (2a)

Pod kierunkiem Mirosława Kłopotowskiego oraz Marcina Chytrego w naszym mieście był prowadzony Projekt Baszta 2012, w którym brali udział uczniowie gim. im. Macieja Rataja.

Byli to:

-Ola Klimkowska

-Magda Gągorowska

-Dominik Jakubczyk

-Kacper Nowak

-Gosia Janik

-Gosia Kuracińska

-Konrad Gleń

-Dominika Tonderys

-Patrycja Salej

-Piotruś Szulc

Podczas roku szkolnego 2011/2012 prowadzony był projekt. W pierwszym półroczu każdy z uczestników pisał scenariusz wybranego fragmentu historii Żmigrodu. Po napisaniu scenariuszy przygotowaliśmy scenki i rekwizyty.

W drugim półroczu nagrywaliśmy scenki z historii naszego miasta. Jednakże nie obyło się bez wielu wpadek i nieudanych scen. Więc oprócz ciężkiej pracy mieliśmy czas na dużą dawkę śmiechu i zabawy. Pod koniec Maja oglądaliśmy wszystkie odcinki oraz najlepsze czyli nie udane sceny. Samych nieudanych scen było tak dużo, że trwało to ok.1,5 godz. . Wszyscy uczestnicy ciężko pracowali, i należała im się nagroda. Tak się stało nasz projekt został zaproszony na Festiwal Nauki w Warszawie i dostał darmowy wstęp do Centrum Nauki "Kopernik".

Piotruś

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Załączniki:
Pobierz plik (Baszta 2012.ppt)BASZTA 2012[ ]1724 kB
Początek strony