Jesteś tutaj: Strona głównaNaukaProjektyProjekty szkolne2011/2012Szkoła z klasą 2.0MOST w Zespole Szkół Dwujęzycznych

MOST w Zespole Szkół Dwujęzycznych

logo-szkola-z-klasaWczoraj t.j. 16 lutego odbyło się w naszej szkole Międzysemestralne Otwarte Spotkanie Tikowe - MOST.
Było ono podsumowaniem naszych semestralnych działań w Szkole z Klasą 2.0 – programie  przeprowadzanym corocznie przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Nasza szkoła regularnie bierze w nim udział.

Spotkanie składało się z dwóch części. Pierwsza poświęcona była debacie nad aktualizacją Kodeksu 2.0. Wzięli w niej udział przedstawiciele wszystkich klas. W dyskusję włączyła się również Pani Dyrektor Katarzyna Lech. Debatę prowadziła koordynatorka programu Joanna Osio przy wydatnym wsparciu Wiktorii Pawlickiej – 2c oraz Patryka Zakrzewskiego – 3c.  

W wyniku dyskusji i przeprowadzonego głosowania do Kodeksu wprowadzono jedną poprawkę. Dotyczyła ona nadania naszym uczniom uprawnień do publikowania materiałów na profilu naszej szkoły na Facebook’u.  

Poprawka została zaakceptowana przez Radę Pedagogiczną w dniu 17.02.2016

Poniżej jednolita treść aktualnie obowiązującego Kodeksu 2.0:

OTWARTOŚĆ - uczniowie mają uprawnienia do publikowania materiałów na stronie naszej szkoły oraz naszym fanpage’u na Facebook’u.

UCZCIWOŚĆ - zawsze podajemy źródło, z którego korzystaliśmy, wykonując zadanie. Znamy i przestrzegamy podstawowych zapisów dotyczących praw autorskich. Nie używamy nielegalnego oprogramowania.

KREATYWNOŚĆ - w naszej szkole coraz więcej zajęć jest prowadzonych na platformach edukacyjnych, a komputer w każdej klasie służy uczniom i nauczycielom.

ŻYCZLIWOŚĆ - kulturalnie i z szacunkiem wypowiadamy się na forach. Przestrzegamy zasad netykiety w komunikacji online.

BEZPIECZEŃSTWO - nie ujawniamy naszych danych osobowych, loginów, haseł w sieci. Korzystamy tylko z bezpiecznych stron.

ŚWIADOMOŚĆ - w czasie przerw prezentujemy różnorodną, legalnie pozyskaną muzykę, nie zawierającą wulgaryzmów. Szanujemy powierzony nam sprzęt szkolny.

WSPARCIE - nauczyciele umożliwiają wszystkim dostęp do zasobów edukacyjnych poprzez platformę edukacyjną.

W drugiej części uczniowie pod opieką swoich nauczycieli zaprezentowali podjęte w I semestrze działania. Realizowaliśmy cztery ścieżki edukacyjne: odwrócona lekcja, debata uczniowska, uczymy innych oraz projekt edukacyjny.

Z przyjemnością informujemy, że za realizację projektu Poznajemy tajniki szyfrowania zostaliśmy wyróżnieni odznaką Dobra praktyka.  

:::GALERIA:::

Koordynator zespołu Szkoły z Klasą 2.0, Joanna Osio

Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony