Jesteś tutaj: Strona głównaNaukaProjektyProjekty szkolne2011/2012Szkoła z klasą 2.0

MOST w Zespole Szkół Dwujęzycznych

logo-szkola-z-klasaWczoraj t.j. 16 lutego odbyło się w naszej szkole Międzysemestralne Otwarte Spotkanie Tikowe - MOST.
Było ono podsumowaniem naszych semestralnych działań w Szkole z Klasą 2.0 – programie  przeprowadzanym corocznie przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Nasza szkoła regularnie bierze w nim udział.

Czytaj więcej: MOST w Zespole Szkół Dwujęzycznych

Debata szkolna

W czwartek, 6 maja odbyła się w naszej szkole debata. Dotyczyła ona programu, oraz kodeksu Szkoły z klasą 2.0. Debatę poprowadziły dwie uczennice klasy III f – Ola Milan i Ola Barańska...

Czytaj więcej: Debata szkolna

Podsumowanie Szkoły z Klasą

Szkolny Festiwal 2.0

W Festiwalu Nauki 2.0 odbywającym się 1 czerwca 2011 w holu szkoły wzięli udział wszyscy nasi gimnazjaliści. jak zapewne pamietacie trwał on w sumie 3 godziny lekcyjne. Był on połączony z innymi imprezami zaplanowanymi w ramach FESTYNU SZKOLNEGO – Gimrokiem oraz Maratonem Sprytu i Sprawności Fizycznej.

Czytaj więcej: Podsumowanie Szkoły z Klasą

BASZTA 2012

W tym roku szkolnym 12 osób z Naszej szkoły zaangażowało 3się w projekt edukacyjny BASZTA 2012. Głównym Naszym celem było poznanie historii Naszego miasta oraz legend z nim związanych. Chcieliśmy również pozostawić po sobie trwały ślad, który przetrwa próbę czasu i do którego zawsze będziemy mogli wrócić. Zdecydowaliśmy się nagrać mini serial dotyczący Żmigrodu....

Załączniki:
Pobierz plik (Baszta 2012.ppt)BASZTA 2012[ ]1724 kB
Czytaj więcej: BASZTA 2012

Nagrody dla szkoły

Gimnazjum im. Macieja Rataja wzbogaciło się o kolejny sprzęt multimedialny: laptop, rzutnik i ekran. Na taką nagrodę, otrzymaną z Centrum Edukacji Nauczycielskiej, zapracowali w roku szkolnym 2010/2011 nauczyciele : Grażyna Łysikowska, Aleksandra Nogała, Anna Wołoszyn, Marcin Chytry i Bożena Szymanowicz, którzy wzięli udział w ogólnopolskim programie Szkoła z Klasą 2.0 Laboratorium. Praca nad Szkolnym Kodeksem 2.0 oraz projekty zrealizowane przez w/w nauczycieli  docenili  organizatorzy programu.  Nie można również zapomnieć o ogromnym zaangażowaniu uczniów naszej szkoły, dzięki którym realizacja zadań w programie była możliwa…

Czytaj więcej: Nagrody dla szkoły

Szkolna debata nad Kodeksem 2.0

 W ubiegłą środę w Naszej szkole odbyła się debata szkolna nad „Kodeksem 2.5 12 11 debata 2.00”. Przedstawiciele wszystkich klas „sprawdzali” czy wypracowany w zeszłym roku zbiór zasad sprawdza się w praktyce. Wszystko to w ramach projektu„Szkoła z klasą 2.0”, w którym to - nie pierwszy już raz - bierzemy udział. Warto tu wspomnieć, że w tym roku objęci zostaliśmy „Pilotażem 2.0”  - w całym kraju jest tylko 30 szkół, którym to się udało, w tym Nasze gimnazjum. Debata szkolna rozpoczęła się  o 11 i trwała dwie lekcje. Prowadziły ją uczennice 3g – Magdalena Gągorowska i Aleksandra Klimkowska, udział w niej wzięli...

Czytaj więcej: Szkolna debata nad Kodeksem 2.0

Debata szkolna nad Kodeksem 2.0

W środę 30 listopada 2011 r. na 4. i 5. godzinie lekcyjnej odbędzie się szkolna debata nad 
KODEKSEM 2.0, który został wypracowany w ubiegłej edycji "Szkoły z Klasą 2.0".
Weryfikować będziemy jego zapisy, zastanawiając się, czy ustalone zasady działają i czy są
 przez nas przestrzegane.
szkoa z klas
Przedstawicieli klas prosimy o zebranie się w sali 12 (czytelnia).

Plan działania w ramach programu Szkoła z klasą

W bieżącym roku szkolnym nasze Gimnazjum bierze udział w programie Szkoła z klasą 2.0. 

Wizytówka szkoły - na ceo.org.pl

Czytaj więcej: Plan działania w ramach programu Szkoła z klasą
Początek strony