Jesteś tutaj: Strona głównaNaukaProjektyProjekty szkolne2010/2011FESTIWAL PROJEKTÓW - WARSZAWA

FESTIWAL PROJEKTÓW - WARSZAWA

Dnia 17.06.2011 roku, reprezentanci naszej szkoły ( Ola Klimkowska, Magda Gągorowska, Oliwia Rogala oraz opiekunowie: p. Łysikowska i p.Chytry) pojechali do Warszawy na ogólnopolski Festiwal Projektów organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach programu Szkoła z klasą 2.0.
GALERIA ZDJĘĆ
Po pięciogodzinnej podróży, o siódmej rano byliśmy na miejscu. Ponieważ do rozpoczęcia mieliśmy jeszcze dwie godziny, spacerowaliśmy wzdłuż Wisły oraz planowaliśmy naszą prezentację. Gdy coraz więcej szkół przybywało do Centrum Nauki Kopernik, targi projektów czas było zacząć. Przygotowaliśmy nasze stanowisko, wykorzystując materiały przywiezione ze szkoły. Następnie z wielką niecierpliwością wyczekiwaliśmy na pierwszego eksperta, który miał za zadanie wysłuchać kilka słów o naszym projekcie „Ślady historii w literaturze”, udzielić rad oraz wskazówek. Oczywiście mieliśmy szansę zapytać, jak jeszcze lepiej możemy stosować narzędzia TIK w nauczaniu i uczeniu się. Do naszego stanowiska podchodziło naprawdę sporo ludzi. Byli to m.in. p. Aleksandra Pezda - redaktorka Gazety Wyborczej. Odwiedzający, którzy nas słuchali, byli pod wielkim wrażeniem tego, ile dzieje się w naszej szkole. Nie mogli uwierzyć, że w naszym gimnazjum śpiewamy, tańczymy, recytujemy oraz przede wszystkim uczymy się. Opowiadaliśmy o naszym mieście i naszym gimnazjum. Poznaliśmy nowych kolegów i koleżanki, wymienialiśmy się doświadczeniem oraz wzajemnie zapraszaliśmy się do swoich szkół oraz miasta. Na podsumowaniu projektu wszystkie szkoły otrzymały upominki, zarówno indywidualne jak i szkolne. Nadszedł czas na dodatkową atrakcję czyli obiad :). Następnie udaliśmy się po bilety do Centrum Nauki Kopernik, które mogliśmy zwiedzić. Zobaczyliśmy naprawdę mnóstwo eksponatów, mogliśmy wykonać różne doświadczenia. Byliśmy pod wielkim wrażeniem tego miejsca. Pomimo wielkiego zmęczenia jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu! Okazało się, że naprawdę mamy się czym pochwalić, nawet w Warszawie:) oprac. Aleksandra Klimkowska
Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony