Jesteś tutaj: Strona głównaNaukaProjektyProjekty szkolne2010/2011eTwinning w naszej szkole

eTwinning w naszej szkole

W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do realizacji projektów w ramach programu eTwinning. Program ten promuje współpracę szkół za pośrednictwem mediów elektronicznych. Udało się nam nawiązać kontakt ze szkołami z Włoch, Belgii, Turcji, Danii, Rumunii, Litwy, Grecji, Francji oraz wspólnie zrealizować dwa projekty. Podczas realizacji projektu „Tradycje Wielkanocne” (koordynatorzy p. Teresa Ostromecka oraz p. Rita Ćerniauskaite) młodzież wykonała prezentacje multimedialne na temat polskich tradycji tego święta, przygotowała dekorację świąteczne, które zostały uwiecznione na zdjęciach, a wszystkie materiały zostały umieszczone na wspólnej stronie projektu. Realizując projekt „Geometria w mojej szkole, geometria w moim mieście, geometria wszędzie”( koordynatorzy p.Joanna Osio oraz p. Rita Ćerniauskaite) młodzież wykonała zdjęcia okolicznych budynków oraz dokonała analizy tych zdjęć za pomocą programu GeoGebra. Oczywiście, nie odbyło się bez bezpośredniego kontaktu z młodzieżą z innych krajów. Można było uczestniczyć w pięciu czatach, które w większości dotyczyły tematów młodzieżowych. Niektóre prace naszych uczniów można było obejrzeć podczas Festiwalu Nauki, a ciekawych zapraszamy na stronę internetową projektu, gdzie znajdziecie nie tylko wszystkie nasze prace. Również będzie cię mogli zobaczyć, co się udało stworzyć dla naszych partnerów. Strona projektu "Tradycje Wielkanocne": http://new-twinspace.etwinning.net/web/p45160 Strona projektu „Geometria w mojej szkole, geometria w moim mieście, geometria wszędzie” http://new-twinspace.etwinning.net/web/p46860 Rita Ćerniauskaite
Proszę zarejestruj się by móc dodawać komentarze do tego artykułu.
Początek strony